Remont wodnego placu zabaw w Paprocanach. Kiedy otwarcie?

0
Wodny plac zabaw w Paprocanach, 15.06.2020 r., fot. ZB

Jedną z atrakcji kąpieliska w Tychach Paprocanach jest wodny plac zabaw dla dzieci. Obecnie trwa tam remont, ale otwarcie wyremontowanego placu powinno nastąpić  jeszcze w tym sezonie kąpielowym.

W okresie letnim wodny plac zabaw, znajdujący się w ośrodku wypoczynkowym Paprocany, był zawsze oblegany przez dzieci, tym bardziej, że kąpiel w Jeziorze Paprocańskim przez większość sezonu była zabroniona z powodu zakwitu sinic. Plac ten (z licznymi atrakcjami wodnymi) po raz pierwszy udostępniony został w lecie 2011 r. Teraz jest remontowany.

Jak informuje nas Marcin Staniczek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tychach, na terenie wodnego placu zabaw starą powierzchnię betonową zastąpiono nową. W najbliższym czasie, jeśli zezwoli pogoda, na tę nową powierzchnię powinna być położona nowa nawierzchnia tartanowa. Po zakończeniu tej operacji trzeba będzie odczekać ok. trzech tygodni. Czas ten wykorzystany zostanie na inne prace związane z tym obiektem. Remont obejmuje również m.in. wymianę oświetlenia.

Dyrektor Staniczek ocenia, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem wyremontowany wodny plac zabaw otworzony zostanie na przełomie lipca i sierpnia br.

(pp)

Ruszył Wodny Plac Zabaw

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here