Respiratory od GCR Repty dla szpitala zakaźnego Megrez w Tychach

0
Marszałek Jakub Chełstowski i Mariola Szulc, prezes Megrezu przy karetce GCR Repty załadowanej respiratorami; fot. Patryk Pyrlik UMWS

Górnośląskie Centrum Rehabilitacji Repty użyczyło Wojewódzkiemu Szpitalowi Specjalistycznemu Megrez w Tychach osiem respiratorów do walki z koronawirusem – poinformował dzisiaj (31 marca) Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego w Katowicach.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez w Tychach jest prawie w 100 proc. własnością miasta Tychy. Niedawno, w ramach walki z epidemią choroby COVID-19, wywołaną przez koronawirus SARS-CoV-2, Megrez został przekształcony w szpital zakaźny. Zwożeni są tu pacjenci zarażeni koronawirusem z całego województwa.

COVID-19 może utrudnić oddychanie do tego stopnia, że pacjenci muszą być podłączeni do respiratorów. To dzisiaj najbardziej poszukiwany sprzęt. I właśnie 8 respiratorów FLIGHT 60 z pełnym oprzyrządowaniem szpitalowi Megrez użyczyło w tym trudnym czasie Górnośląskie Centrum Rehabilitacji Repty.

– Dziękuję dyrekcji Górnośląskiego Centrum Rehabilitacji w Reptach za użyczenie spółce Megrez ośmiu respiratorów – mówi Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego. – Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez prowadzi szpital zakaźny, jednoimienny w Tychach, jeden z dwóch w regionie. Sprzęt pomoże w walce z koronawirusem.

Respirator FLIGHT 60, jak słyszymy, jest przeznaczony do zapewniania ciągłego lub przerywanego mechanicznego wspomagania wentylacji u pacjentów wymagających wentylacji mechanicznej. Sprzęt nadaje się do stosowania u pacjentów dorosłych i dzieci o wadze ciała większej lub równej 5 kg.

(pp)

300 tys. zł od GPW dla szpitala w Tychach na walkę z koronawirusem

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here