Roboty drogowe na ul. Mikołowskiej. Utrudnienia dla kierowców

0
źródło: MZUiM Tychy
Reklama

Skrajny prawy pas jedni ul. Mikołowskiej w Tychach (prowadzący w kierunku Mikołowa) jest zamknięty w związku ze zwężaniem tej ulicy w rejonie skrzyżowania z ulicami Obywatelską i Podleską.  Zamknięta jest ul. Podleska. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu.

Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach poinformował, że od 5 lipca prawie 150-metrowy odcinek ul. Mikołowskiej (rejon skrzyżowania z ulicami Podleską i Obywatelską) zostanie zawężony. Skrajny prawy pas w kierunku Mikołowa jest zamknięty, a ruch skierowano na pozostałe dwa pasy. Zamknięta jest także ulica Podleska, na której toczą się prace drogowe związane z zmianą geometrii.

Roboty te, jak słyszymy, prowadzone są w ramach inwestycji o wartości 1,8 mln zł. Dzięki niej skrzyżowanie ulic Mikołowskiej, Podleskiej i Obywatelskiej zostanie gruntownie przebudowane. Wykonawcą jest firma Eurovia Polska S.A. W ramach przebudowy skrzyżowanie ma być poszerzone. Doprowadzone zostaną do niego ciągi piesze i rowerowe, pojawią się wyspy kanalizujące ruch, nowa nawierzchnia oraz pełna sygnalizacja świetlna, która finalnie będzie włączona do Inteligentnego Systemu Zarządzania i Sterowania Ruchem.

Przebudowa skrzyżowania to nie jedyne przedsięwzięcie realizowane w tym rejonie. Równolegle, na ul. Mikołowskiej trwać będzie wymiana rur wodociągowych. Za te roboty odpowiada Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Tychach.

(pp)

Reklama

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here