Rock na Dzikiej Plaży

0
Sebastian Riedel. W tle zdjęcie jego ojca Ryszarda Riedla (1956-1994), wokalisty Dżemu; fot. Grzegorz Giczel

W sobotę 1 września nad Jeziorem Paprocańskim odbędzie się piąta, jubileuszowa edycja festiwalu „Rock na Plaży”. Zagrają m.in. TSA, Cree i Dżem.

Impreza na Dzikiej Plaży jest bezpłatna. Rozpocznie się o godz. 15.30 koncertem konkursowym. O nagrodę finansową prezydenta Tychów powalczą trzy młode zespoły: AudiotiesKaren’s Diet (wytypowane na podstawie zgłoszeń przez jury, złożonego z przedstawicieli zespołów Cree i Dżem oraz Piotra Barona z radiowej Trójki) oraz Paganda, która zwyciężyła w tyskich eliminacjach do Rocka na Plaży.

O godz. 17.00 wystąpi grupa Biegun Zachodni (laureat ubiegłorocznego konkursu), a o godz. 18.00 TSA – legenda polskiego heavy metalu. Niestety bez wokalisty Marka Piekarczyka. W zespole zastąpił go Damian Michalski, uczestnik piątej edycji programu „Voice of Poland”.

O godz. 20.00 rozpocznie się koncert Cree i Dżemu oraz gości. Koniec festiwalu zaplanowano na godz. 23.15.

Po zakończeniu festiwalu Miejski Zarząd Komunikacji uruchomi dodatkowe autobusy i trolejbusy na liniach B, 137, 268, 696, którymi będzie można dojechać z Paprocan do centrum miasta i dworca PKP.

Dodatkowe trolejbusy linii B będą oczekiwały na przystanku „Tychy Paprocany Pętla T-bus” (pętla trolejbusowa). Dodatkowe autobusy linii 137, 268 i 696 będą odjeżdżały z przystanku „Tychy Paprocany Pętla” (zatoka w kierunku centrum miasta). Autobusy linii 137, 268 i 696 będą kursowały wyłącznie do przystanku „Tychy Dworzec PKP”.

(J)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here