Rodzina książęca w Domu Kulejących Aniołów

0
Księżna Lilli (z kwiatami), obok niej hrabia Peter, za nią hrabina Anna; fot. PSONI (www.psouupszczyna.pl)

Księżna Marie Elisabeth (Lilli) von Hochberg oraz hrabia Peter von Hochberg z hrabiną Anną odwiedzili 19 maja Dom Kulejących Aniołów w Piasku pod Pszczyną, gdzie spotkali się z podopiecznymi, ich rodzicami oraz pracownikami PSONI (Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Pszczynie).

Jak informuje PSONI, księżna Lilli nie po raz pierwszy odwiedziła Dom Kulejących Aniołów.
– Chciała zobaczyć, jak po roku zmieniły się wnętrza naszego nowego Domu. Księżna to niezwykle ciepła i życzliwa osoba. Osoby niepełnosprawne są jej szczególnie bliskie ze względu na niewidomego syna, dlatego z wielką chęcią przyjęła ponowne zaproszenie – relacjonuje stowarzyszenie.

Gości powitała Krystyna Fuławka, przewodnicząca PSONI. Podopieczni Dziennego Ośrodka i Świetlicy Terapeutycznej przygotowali przedstawienie i zaśpiewali. Potem rodzina książęca zwiedziła Dom Kulejących Aniołów. Oglądano sale edukacyjne, kuchnię, atrium, pracownię ceramiczną, salę rehabilitacyjną oraz gabinety na poddaszu.

„Jesteśmy zaszczyceni, że Rodzina Książęca chce objąć patronatem budowę Domu Kulejących Aniołów oraz wspomóc dokończenie budowy” – podało PSONI na swojej stronie internetowej.

Księżna Lilli jest żoną Bolka von Hochberga, VI księcia pszczyńskiego, wnuka księżnej Daisy i Hansa Heinricha XV. Peter von Hochberg to przyszła głowa rodu Hochbergów, następca obecnego księcia (jest jego kuzynem z linii Hochbergów w Roztoce). O wizycie książęcej rodziny w Pszczynie przed tygodniem pisaliśmy między innymi tutaj.

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Pszczynie (do 14.09.2016 r. funkcjonowała nazwa Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Pszczynie) liczy ponad 90 członków. Prowadzi Dzienny Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy i Świetlicę Terapeutyczną, gdzie otacza wielospecjalistyczną pomocą dzieci, młodzież i osoby dorosłe ze sprzężoną niepełnosprawnością psychofizyczną.

Od około sześciu lat rodzice dzieci niepełnosprawnych budują Dom Kulejących Aniołów w Piasku koło Pszczyny. To dom dla niepełnosprawnych dzieci, budowany przez rodziców z myślą o tym, by w przyszłości, gdy ich już zabraknie, miały w nim opiekę.
Można wspomóc stowarzyszenie i Dom Kulejących Aniołów: BSK S.A. o/Pszczyna 31 1050 1315 1000 0001 0143 8216. Numer KRS: 0000055636.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here