Rok szkolny rozpoczną z Roksaną Węgiel

0
materiały organizatora

Rok szkolny rozpoczną z Roksaną Węgiel. Gdzie? W Pszczynie. W poniedziałek, 2 września, na rynku odbędzie koncert na rozpoczęcie roku szkolnego. Początek o 17.30. Jako support wystąpi pszczyński zespół Koziguar.

14-letnia Roksana Węgiel to zwyciężczyni Eurowizji Junior 2018 oraz pierwszej edycji The Voice Kids. Jej debiutancki singiel „Żyj” w serwisie YouTube wyświetlono prawie 13 mln razy, a Roksana otrzymała za niego złotą płytę podczas gali Bestsellery Empiku 2018.

„Obiecuję” to drugi singiel Roksany Węgiel, a teledysk do utworu obejrzano ponad 6 mln razy. Oprócz tego nagrała singiel „Zatrzymać chwilę” w duecie z Edytą Górniak na potrzeby promocji filmu animowanego Hotel Transylwania 3. Również w tym filmie użyczyła głosu postaci Lucy.

Roksana została triumfatorką Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2018, zdobywając pierwsze, historyczne zwycięstwo dla Polski. Zeszłoroczny konkurs odbył się 25 listopada w Mińsku na Białorusi. Nagranie występu Roksany, którym zwyciężyła w Junior Eurovision Song Contest oraz teledysk do utworu „Anyone I Want To Be” bije rekordy popularności w serwisie YouTube i łącznie obejrzało go ponad 39 mln osób.

31 grudnia 2018 roku wystąpiła podczas koncertu sylwestrowego Sylwester Marzeń z Dwójką organizowanego przez TVP2 w Zakopanem. W styczniu 2019 uzyskała nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii Fonograficzny debiut roku. 12 kwietnia 2019 roku ukazał się singiel „Lay Low”, który trafił również na zagraniczne rynki, a w ciągu miesiąca przekroczył 6 milionów wyświetleń.

W maju 2019 pojawiła się w charakterze gościa specjalnego w trakcie 64. Konkursu Piosenki Eurowizji w Tel Awiwie.

2 września Roksana wystąpi dla pszczyńskiej publiczności, start: 17:30. Support: pszczyński zespół Koziguar (electropop).

Zaśpiewała Roksana Węgiel

(r), źródło: Pszczyńskie Centrum Kultury

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here