Rozgrywki zakończone przedwcześnie. GKS Tychy mistrzem Polski

0
Alex Szczechura wznosi puchar mistrzowski w 2019 r.; fot. Michał Dudek, Hokejowe Tychy

GKS Tychy po raz piąty w historii został mistrzem Polski w hokeju na lodzie. Nie stało się to jednak w wyniku rywalizacji sportowej, ale na skutek dzisiejszej decyzji zarządu Polskiej Hokej Ligi, który ze względu na zagrożenie koronawirusem, zakończył rozgrywki przed meczami półfinałowymi.

Jak poinformował oficjalny serwis klubu GKS Tychy, 11 marca władze ligi hokejowej – na podstawie punktu 44.1. regulaminu rozgrywek PHL oraz po konsultacji z klubami, które awansowały do półfinałów play-off – postanowiły przyznać miejsca medalowe w sezonie 2019/20 po zakończeniu meczów ćwierćfinałowych.

Miejsca medalowe przyznano klubom, które awansowały do półfinałów play-off według punktacji uzyskanej przez kluby w ćwierćfinałach play-off oraz sezonie zasadniczym:

I miejsce i tytuł mistrza Polski otrzymuje GKS Tychy (tym samym tyszanie po raz trzeci zagrają w prestiżowej Hokejowej Lidzie Mistrzów),

II miejsce i tytuł wicemistrza Polski otrzymuje Re-Plast Unia Oświęcim,

III miejsce otrzymują ex aequo: JKH GKS Jastrzębie oraz GKS Katowice.

11 marca zakończono też rozgrywki hokejowe kobiet. Mistrzem Polski została Polonia Bytom, wicemistrzem Stoczniowiec Gdańsk, a trzecie miejsce ex aequo Unia Oświęcim oraz SKKH Atomówki GKS Tychy.

Decyzja o zakończeniu wszystkich rozgrywek hokejowych podjęto w związku z dynamiczną sytuacją dotyczącą zagrożeniem epidemią koronawirusa (COVID-19), kierując się zaleceniami władz centralnych Rzeczpospolitej Polski – premiera, ministra sportu oraz Głównego Inspektora Sanitarnego.

(J), źródło: gkstychy.info

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here