Rozmawiali o pszczyńskich korkach

0
Korek na DK 1 w Pszczynie; fot. RB

Rozmawiali o pszczyńskich korkach. Na konwencie starosty, burmistrza i wójtów powiatu pszczyńskiego, który odbył się 26 września w Goczałkowicach-Zdroju, była mowa m.in. o korkach na DK nr 1 na trasie pomiędzy Kobiórem a Goczałkowicami.

Jak relacjonuje rzecznik starostwa pszczyńskiego, podczas głównej części konwentu włodarze najwięcej uwagi poświęcili problemowi korków na DK1.

– Zaproponowałem, abyśmy jako samorządy wystąpili do zarządcy DK1, czyli Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o przygotowanie kompleksowej koncepcji rozwiązania problemów komunikacyjnych na odcinku Kobiór- Pszczyna-Goczałkowice. Zwrócimy się także z propozycją wykreślenia z systemu viaTOLL „wiślanki” (DK81), co w naszej opinii przyczyni się do rozłożenia natężenia ruchu – informuje starosta pszczyński Paweł Sadza.

W październiku samorządy mają podjąć także odpowiednie uchwały intencyjne mające wzmocnić stanowisko konwentu w tej sprawie.

W ramach spotkania włodarzy odbył się też wykład na temat aktywności osób starszych, przedstawione zostały informacje dotyczące funkcjonowania w powiecie pszczyńskim punktów nieodpłatnej pomocy prawnej, a także z zasad funkcjonowania tzw. rowerów miejskich.

Konwent Starosty, Burmistrza i Wójtów Powiatu Pszczyńskiego odbywa się kilka razy w roku.

Uczestnicy konwentu od lewej (pierwszy rząd): starosta pszczyński Paweł Sadza, wójt Goczałkowic Gabriela Placha, wójt Pawłowic Franciszek Dziendziel, górny rząd od lewej: wójt Kobióra Eugeniusz Lubański, burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol i wójt Suszca Marian Pawlas; fot. Powiat Pszczyński

(r)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here