Rozpoczęła się akcja „Zima”

0
Czy tak będzie wyglądała tegoroczna zima? fot. ZB

Rozpoczęła się akcja „Zima”. W ubiegłym tygodniu oficjalnie rozpoczęła się akcja „Zima”. Konsorcjum firm: Master, V&T oraz AN-EKO odpowiedzialne za należyte utrzymanie dróg i chodników w Tychach ma na razie do dyspozycji m.in. 800 ton soli i tysiąc ton piasku.

Stan gotowości rozpoczął się 31 października.

– Do walki ze śniegiem konsorcjum ma do dyspozycji 12 pługo-piaskarek, 18 ciągników, 6 samochodów dostawczych, 4 koparko-ładowarki – informuje nas Agnieszka Kijas, rzecznik prasowa Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach. – Wszystkie pługo-piaskarki i ciągniki są wyposażone w GPS-y, które pozwalają zlokalizować pojazd na e-mapie i monitorować jego pracę. Ponadto w akcji „Zima” bierze udział sześć brygad do ręcznego odśnieżania.

Jak słyszymy od A. Kijas w magazynach czeka już 800 ton soli i tysiąc ton piasku, którymi będą posypywane tyskie ulice i chodniki. To zabezpieczenie tylko na początek zimy. W miarę potrzeb zapasy te maja być uzupełniane.

– W Tychach obowiązują trzy standardy odśnieżania dróg – informuje Agnieszka Kijas. – Pod szczególnym nadzorem znajdują się Droga Krajowa nr 1 i DK86 wraz z węzłami komunikacyjnymi. Tu obowiązywać będzie II-podwyższony standard, co oznacza, że sprzęt wyjedzie na te drogi w pierwszej kolejności. Natomiast DK44 oraz drogi powiatowe utrzymywane są w II standardzie. Drogi gminne o mniejszym znaczeniu komunikacyjnym odśnieżane będą według III standardu.

Pracę wszystkich służb miejskich koordynuje Miejski Ośrodek Dyspozycyjny przy Straży Miejskiej sw Tychach. Czynne są ogólnodostępne, całodobowe numery telefonów MOD: linia bezpłatna 986 oraz linia płatna 32 776 39 86. Pod numerem telefonu 501 46 42 46 lub 32/227 70 06 pracownicy MZUiM Tychy pełnią całodobowe dyżury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here