Rozpoczęły się Tyskie Targi EKOstyl

0
Specjały z Austrii w Tychach; fot. BW Astra

W sobotę 21 maja, o godz. 10.00 rozpoczęły się Tyskie Targi EKOstyl. Na Stadionie Zimowym przy ul. gen. de Gaulle’a 2 ponad stu wystawców prezentuje ofertę ekologicznej żywności, kosmetyków, ubrań, zabawek i sprzętu rekreacyjnego. Nie zabraknie ciekawych prelekcji, porad i pokazów kulinarnych. Dziś targi potrwają do godz. 18.00. Jutro czynne będą w godz. 10.-18.00.

Na stoiskach zlokalizowanych na tafli lodowiskach znajdzie się żywność naturalna, tradycyjna, artykuły spożywcze, napoje, produkty regionalne, soki i piwa lokalnych browarów, a ponadto wyroby rzemieślnicze i artystyczne, ekologiczne środki czystości, kosmetyki naturalne, moda ekologiczna (odzież, dodatki z materiałów naturalnych – len, bawełna), opakowania z materiałów naturalnych, sprzęt do poprawy kondycji oraz aktywnego stylu życia, oferta agroturystyczna, produkty bezglutenowe i wegetariańskie.

Targom towarzyszyć będzie  szereg specjalnych wydarzeń takich jak: cykl prelekcji na tematy zdrowego odżywiania, dietetyki i alergologii. W strefie pokazów kulinarnych przeprowadzane będą degustacje potraw regionalnych z Toskanii, Słowacji, Czech, Węgier, Bułgarii, Francji, Hiszpanii oraz regionalnej kuchni beskidzkiej. Specjalnym gościem będzie Carlos  Gonzalez Tejera, który wypowie się na temat: „Ryba to nie pokuta, rybka to rozkosz” i pokaże jak ,  jak je przyrządzać. Z kolei mistrz kulinarny Wiesław Wróblewski serwował będzie poczęstunek z kwaśnicy zbójnickiej, przyrządzonej według własnego przepisu. Obaj kucharze przyrządzą hiszpańsko–góralską paellę.

W konkursie dla zwiedzających czekają nagrody, m.in. weekend w spa na Słowacji i zestawy upominkowe.

Wstęp na targi: kosztuje 5 zł. Grupy szkolne pod opieką nauczyciela oraz grupy zorganizowane – wstęp bezpłatny. Należy się zarejestrować w punktach kasowych. E-bilet – bezpłatne wejście – należy wypełnić ankietę w wersji elektronicznej oraz wydrukować e-bilet, który po okazaniu w punktach kasowych zostanie wymieniony na bilet uprawniający do bezpłatnego wstępu. Zaproszenia targowe uprawniają do bezpłatnego wstępu na targi dla jednej osoby.

Organizatorem targów jest Biuro Promocji i Wystaw „Astra” w Bielsku-Białej. Szczegółowy program targów na stronie: www.targiekostyl.pl

(JJ)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here