PO rozwiązana. Gramatyka będzie odbudowywał

0
Maciej Gramatyka, przewodniczący Rady Miasta Tychy; fot. ZB

PO rozwiązana. Gramatyka będzie odbudowywał. Dzisiaj Zarząd Regionu Śląskiego Platformy Obywatelskiej RP rozwiązał struktury tej partii w Tychach. Zadanie odbudowy PO w tym mieście powierzono Maciejowi Gramatyce, który jest obecnie przewodniczącym Rady Miasta Tychy i należy do Klubu Radnych Inicjatywa Tyska, popierającego prezydenta Tychów Andrzeja Dziubę.

Władze regionu PO podjęły decyzje trzy godziny temu.

– Zbliżający się półmetek bieżącej kadencji samorządowej, to właściwy czas na weryfikację stanu struktur Platformy w województwie śląskim – czytamy w komunikacie Zarządu Regionu Śląskiego PO. – Naszym najważniejszym celem jest bowiem odzyskanie, dzięki aktywności członków, zaufania mieszkańców, a w konsekwencji odbudowa silnej pozycji Platformy Obywatelskiej w miastach i powiatach naszego regionu.

Maciej Gramatyka do Rady Miasta Tychy wszedł startując z listy prezydenta Andrzeja Dziuby. Od niedawna jest nowym rzecznikiem marszałka województwa śląskiego (należącego do PO), wcześniej był rzecznikiem prasowym Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, pracował w katolickim radiu eM. Wczoraj, podczas sesji Rady Miasta Tychy (27.10) w sprawie in vitro głosował tak, jak Klub Radnych PO (patrz tutaj).

Rozwiązanie struktur PO w Tychach w trudnej sytuacji stawia Miłosza Steca, do niedawna szefa PO w Tychach. Dzięki tej partyjnej funkcji został wiceprezydentem Tychów. Teraz stanowisko to może przypaść Maciejowi Gramatyce.

Struktury partyjne PO rozwiązano dzisiaj również w Mysłowicach i powiecie będzińskim. Odbudowywać je mają odpowiednio: Wojciech Król (poseł) i Arkadiusz Chęciński (prezydent Sosnowca).

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here