Rusza budowa boiska wielofunkcyjnego w Bujakowie

0
Szkic nowego boiska w Bujakowie; rys. UM Mikołów
Reklama

Jak informuje Tomasz Rogula, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Mikołowa, przy szkole w sołectwie Bujaków wkrótce rozpocznie się budowa długo oczekiwanego przez mieszkańców boiska wielofunkcyjnego. Obecne nie spełnia już podstawowych wymagań. Powstaną m.in. boiska do piłki nożnej, koszykówki i siatkówki.

Ponadto planowana jest budowa bieżni, skoczni do skoku w dal i kręgiem rzutni. Nie zabraknie też dodatkowego wyposażenia – piłkochwytów, parkingu na rowery, małej architektury i posadzenie nowej zieleni.

Jak informuje rzecznik miasta, wykonawca inwestycji wartej milion złotych został już wybrany i niebawem rozpocznie prace rozbiórkowe, przygotowanie terenu i przystąpi budowy. Boisko ma powstać jeszcze przed końcem tego roku. – Ważna jest także informacja, że boisko – pomimo tego, że zlokalizowane przy szkole – ma być dostępne dla wszystkich mieszkańców – mówi Tomasz Rogula.

Rys. UM Mikołów

– Boisko będzie wielofunkcyjne, więc zarówno będzie służyć amatorom piłki nożnej (a takich w Mikołowie nie brakuje), ale innym grom zespołowym. Urządzenia do lekkiej atletyki na pewno będą bardzo przydatne do prowadzonych lekcji wychowania fizycznego. Cieszę, że taki obiekt powstaje, bo sport i rekreacja są bardzo ważne i m.in. na nie stawiamy w naszych planach inwestycyjnych – dodaje Mateusz Handel, zastępca burmistrza Mikołowa.

Reklama
Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here