Rusza majowe kino plenerowe

0
źródło: UM Pszczyna

W maju w każdy piątek oraz sobotę na rynku w Pszczynie będzie można obejrzeć film. Rusza majowe kino plenerowe. W programie między innymi filmy włoskie, skandynawskie i azjatyckie.

Projekcje mają rozpoczynać się o godzinie 20.30. Filmy będą pokazywane na dużym ekranie. Dla widzów planuje się przygotować – z zachowaniem odpowiedniego dystansu – leżaki i krzesła.

– Zapraszam mieszkańców naszej gminy i nie tylko na piątkowo-sobotnie seanse filmowe. Cykl rozpocznie się 15 maja. Od tego samego dnia otwarte będą ogródki gastronomiczne. To dobry powód, by wieczorem pospacerować po naszym rynku i starówce, a przy okazji obejrzeć dobry film i skorzystać z oferty pszczyńskich lokali – mówi burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.

„Ze względu na chłodne majowe wieczory zachęcamy do zabrania ciepłego okrycia lub koca. Istnieje również możliwość konsumpcji podczas seansu” – informują organizatorzy.

Pierwszym filmem będzie „Kłamstewko”. Fabuła opowiada o rodzinie, która decyduje się ukryć przed ukochaną babcią złe wieści o jej stanie zdrowia i odwiedzić ją tłumnie pod naprędce skleconym pretekstem – hucznym weselem kuzyna. Film zebrał kilka nagród (w tym nagrodę Złoty Glob) i ponad 20 nominacji.

Program:

15 maja (sobota) – „Kłamstewko” (2019) USA/Chiny,  1h 40min

 21 maja (piątek) – „Heavy Trip” (2018) Finlandia/Norwegia, 1h 32min

22 maja (sobota) – „Włoskie wakacje” (2020) Wlk.Brytania/Włochy, 1h 34min

28 maja (piątek) – „Dzień dobry, Robin” (2020) USA, 1h 17 min

29 maja (sobota) – „Gniazdo” (2020) Wlk.Brytania/Kanada, 1h 47min

Każdy seans poprzedzi 10-minutowy pokaz animacji przygotowanych z okazji 100. rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego.

Organizatorami wydarzenia są Urząd Miejski w Pszczynie i Pszczyńskie Centrum Kultury.

(r), źródło: UM Pszczyna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here