Rusza Pszczyński Rower Miejski

0
Rowery na stacji na rynku w Pszczynie, fot. UM Pszczyna

Rusza Pszczyński Rower Miejski. Do dyspozycji ma być 87 rowerów, w tym rowery standardowe, rowerki dziecięce i trójkołowce. Jednoślady dostępne będą na ośmiu stacjach.

Jak informuje UM Pszczyna, zmienia się typ rowerów na 4G, czyli takie, które nie wymagają wpięcia w stację dokującą, a tylko zamknięcie zamka na kole roweru.

Jednoślady dostępne będą na ośmiu stacjach. Są to: Rynek w Pszczynie, Osiedle Piastów, Dworzec kolejowy w Pszczynie, Osiedle Stara Wieś, Osiedle Daszyńskiego, Ośrodek Sportów Wodnych w Łące oraz dwie stacje w Goczałkowicach-Zdroju – Korona zapory i Centrum Przesiadkowe (ul. Parkowa). Mapa tych punktów dostępna jest pod adresem https://pszczynskirower.pl/mapa-stacji/

Rowery, tak jak w zeszłym roku, mają być dezynfekowane przy każdej kontroli i podczas prac serwisowych.

Najważniejsze informacje o systemie:

– 10 zł na start

– Aby aktywować zarejestrowane konto, musisz mieć na nim wystarczające środki – pierwsza wpłata to 10 zł – pozwala na przejazdy, które kosztują, czyli te powyżej 30 min.

Rowery wypożyczysz za pomocą:

– terminalu na stacji – logujesz się i wybierasz numer roweru,

– aplikacji Nextbike – skanujesz kod QR lub wpisujesz numer roweru,

– kontaktu telefonicznego z Biurem Obsługi Klienta.

Zwrot: jest tylko jedna możliwość – należy zamknąć blokadę o-lock i rower się zwróci.

Jeżeli potrzebujesz przerwy podczas wypożyczenia bo nogi zmęczone, widoki piękne, trzeba skoczyć do sklepu, możesz skorzystać z funkcji Parkuj dostępnej w aplikacji mobilnej. Klikasz i zamykasz! Wybierasz opcje w aplikacji, potwierdzasz, zamykasz o-lock i już masz rower na postoju. W drugą stronę, czyli jak odblokować, klikasz wznów na aktywnym wypożyczeniu i o-lock się otwiera, możesz jechać dalej.

WAŻNE! Postój to nie zwrot, czas postoju wlicza się w czas wypożyczenia. Możesz zrobić przerwę w podróży i postój poza stacją, ale zwróć rower koniecznie na stacji.

Postojowe dla stojaków na stacjach

Na stacji znajdziesz stojaki, niemniej jednak będą one służyć nie do zwrotu, a jako oparcie dla roweru. Zamek ze stojaka ustąpi miejsca dla blokady na rowerze – na bagażniku roweru znajdziesz blokadę o-lock, która przejmuję funkcje zamka.

Czyli jak zwrócić rower?

Opuść blokadę o-lock (jest na tylnym kole). Jest to jedyny sposób na prawidłowe zakończenie wypożyczenia. Rower zwróci się automatycznie po zamknięciu blokady. Rower można postawić obok stojaka, ale trzeba zamknąć blokadę o-lock żeby go zwrócić.

(r), źródło: UM Pszczyna

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here