Ruszył pociąg mistrzów polskiej lekkoatletyki. Ma promować Stadion Śląski i zawody na tej arenie

0
Pociąg mistrzów lekkoatletyki przed wyruszeniem na trasę, 18.12.2020r._fot. Patryk Pyrlik/UMWS

Dzisiaj (18 grudnia) z bazy Kolei Śląskich w Katowicach po raz pierwszy na trasę wyjechał pociąg z wizerunkami polskich mistrzów lekkoatletyki. Ma kursować na wszystkich liniach obsługiwanych przez KŚ, promować Stadion Śląski i zawody lekkoatletyczne międzynarodowej rangi, które rozegrane zostaną w przyszłym roku na tej arenie.

Na pociągu, który dzisiaj po raz pierwszy ruszył w trasę  znalazły się wizerunki mistrzów lekkoatletyki i ambasadorów województwa oraz Stadionu Śląskiego: Anity Włodarczyk, Pawła Fajdka, Justyny Święty-Ersetic i Ewy Swobody, a także Stadionu Śląskiego. Są tu też informacje o czterech międzynarodowych imprezach, które odbędą się w 2021 r. Chodzi o: Lekkoatletyczne Mistrzostwa Świata Sztafet, Memoriał im. Janusza Kusocińskiego, Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce, Memoriał im. Kamili Skolimowskiej.

Celem akcji jest promocja Stadionu Śląskiego jako Narodowego Stadionu Lekkoatletycznego i popularyzacja lekkiej atletyki wśród mieszkańców regionu, dlatego i wnętrze pociągu nawiązuje do lekkoatletycznych zmagań.

Wnętrze pociągu mistrzów lekkoatletyki_fot. Patryk Pyrlik/UMWS

Prezentacja pociągu mistrzów lekkoatletyki odbyła się w bazie Kolei Śląskich przy ul. Raciborskiej w Katowicach. W spotkaniu uczestniczyli: Jakub Chełstowski – marszałek województwa śląskiego, Aleksander Drzewiecki – prezes Kolei Śląskich, Jan Widera – prezes Stadionu Śląskiego, oraz Bartłomiej Kowalski i Alina Nowak – radni sejmiku województwa.

– Jestem przekonany, że za kilka miesięcy spotkamy się na Stadionie Śląskim i będziemy mogli dopingować najlepszych sportowców, podczas międzynarodowych imprez z udziałem gwiazd – mówił marszałek Jakub Chełstowski. – Cieszę się, że Koleje Śląskie i nasi sporowi ambasadorzy włączyli się w promocję tych wydarzeń w tak oryginalny sposób. Kolejny dedykowany pociąg Kolei Śląskich to bardzo dobra promocja dla Stadionu Śląskiego i województwa śląskiego. Korzystając z tego ekologicznego środka transportu będziemy sobie przypominać, że już coraz bliżej do mistrzostw świata sztafet, memoriałów i Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce.

Wnętrze pociągu mistrzów lekkoatletyki_fot. Patryk Pyrlik/UMWS

– Przyszły rok będzie bez wątpienia rokiem lekkiej atletyki – informował prezes Jan Widera, prezes Stadionu Śląskiego. – Dzisiaj nie ma w Polsce ani w Europie drugiego takiego obiektu jak Stadion Śląski i do historii tego stadionu dopiszemy wkrótce cztery duże imprezy lekkoatletyczne. Pociąg mistrzów to wspaniała promocja tych wydarzeń i wierzę, że dzięki temu dotrzemy do nowych kibiców królowej sportu.

Pociąg mistrzów królowej sportu to już trzeci skład specjalny w taborze Kolei Śląskich.

– Dwa wcześniejsze pociągi specjalne nawiązują do historii regionu i cieszą się ogromnym zainteresowaniem nie tylko miłośników kolei, ale i pasażerów – przypomniał Aleksander Drzewiecki, prezes Kolei Śląskich. – Ten pociąg ma znakomite możliwości i moc porównywalną do mocy naszych znakomitych sportowców.

(pp)

Premier Morawiecki odwiedził podróżnych w pociągu „Powstaniec Śląski” do Tychów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here