Ryszard Komornicki zrezygnował

0
Ryszard Komornicki; fot. Łukasz Sobala

Ryszard Komornicki złożył rezygnację z funkcji pierwszego trenera GKS Tychy – informuje oficjalny serwis internetowy klubu.

„Jego dotychczasowe obowiązki przejmą teraz asystenci. Tomasz Horwat i Jarosław Zadylak będą przygotowywać zespół do czwartkowego (18.06) meczu z Wigrami Suwałki” – czytamy na portalu gkstychy.info.

Dziennik „Sport” pisze, że Ryszard Komornicki zrezygnował z funkcji trenera piłkarzy, ale pozostał dyrektorem sportowym. Oba stanowiska łączył od początku marca. Poprowadził zespół w czterech meczach, żadnego nie wygrał.

10 marca zadebiutował w ćwierćfinale Pucharu Polski, który GKS Tychy przegrał po dogrywce z Cracovią 1:2. Potem rozgrywki zostały przerwane z powodu pandemii koronawirusa. Po wznowieniu ligi tyszanie pod wodzą Komornickiego u siebie zremisowali z Zagłębiem Sosnowiec 1:1, przegrali z Chojniczanką Chojnice 1:2 i Stalą Mielec 2:4. Zajmują obecnie 13 miejsce w tabeli.

Przypomnijmy, że Komornicki zastąpił na stanowisku trenera GKS Tychy Ryszarda Tarasiewicza, z którym grał w reprezentacji Polski. Tarasiewicz rozstał się z klubem po wyjazdowej porażce ligowej z Chrobrym Głogów 1:5. Prowadził GKS od 10 października 2017 r.

Ryszard Tarasiewicz nie jest już trenerem GKS Tychy

(J)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here