Rzeźbi w lodzie. Jedzie na mistrzostwa świata!

0
Dominika Jarczok, fot. Dominik Gajda

Dominika Jarczok jest jedyną Polką, która rzeźbi w lodzie. W lutym będzie reprezentowała nasz kraj na Mistrzostwach Świata Rzeźbienia w Lodzie w Finlandii.

Konkurs odbędzie się 3 lutego w miejscowości Jäälinna, w jaskini 15 metrów pod ziemią. Weźmie w nim udział 13 zespołów z całego świata. Motywem przewodnim tego konkursu będzie „Prehistoria”.

Dominika Jarczok z Jankowic koło Pszczyny jest jedyną kobietą w Polsce, która rzeźbi w lodzie. Pasją zajmuje się od kilku lat. Jej partnerem w lutowych mistrzostwach będzie Kee Gewah, wielokrotny laureat konkursów na całym świecie, Szwed malezyjskiego pochodzenia.

O Dominice Jarczok czytaj tutaj: Piłą łańcuchową rzeźbi w lodzie

Dominika Jarczok w czasie pokazu, fot. z arch. D. Jarczok/Ice Evolution

Jankowiczanka mówi, że ostatni rok był dla niej intensywny. – Udało mi się odwiedzić w związku z projektami i nauką Kanadę, Chiny, Niemcy, Belgię, Holandię, Francję i Czechy. Dane mi było współpracować z największymi mistrzami w dziedzinie. Dziękuję za każdego rodzaju wsparcie, zainteresowanie i pomoc, za którą jestem niesamowicie wdzięczna, co staram się udowodnić stając się coraz lepsza w tym co robię. Mam szczerą nadzieję, że ten rok rozpocznę z przytupem. Trzymajcie proszę kciuki – mówi Dominika Jarczok. (r), źródło: powiat pszczyński

fot. z arch D. Jarczok/Julio Martinez

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here