Są znane wyniki badań pracowników starostwa

0
Budynek starostwa pszczyńskiego, fot. RB

Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Pszczynie wrócił do dotychczasowej formy pracy. W próbkach pobranych od kilkunastu pracowników nie stwierdzono obecności koronawirusa – poinformowało dziś (23.06) starostwo pszczyńskie.

Przypomnijmy, że u jednego z pracowników Wydziału Komunikacji i Transportu starostwa pszczyńskiego stwierdzono zakażenie koronawirusem. Wczoraj, czyli w poniedziałek, 22 czerwca, poinformowało o tym starostwo pszczyńskie, informując równocześnie, że wydział komunikacji w związku z tym będzie działał w ograniczonym zakresie. Na podstawie wywiadu epidemiologicznego sanepid objął kwarantanną domową dwie osoby, które miały bezpośredni kontakt ze wspomnianym pracownikiem (ten, jak podaje starostwo, pracował zdalnie od 16 czerwca).

– W celu jak najszybszego zidentyfikowania innych ewentualnych źródeł przekazywania infekcji zdecydowałam o przebadaniu na koszt pracodawcy kilkunastu pozostałych pracowników wydziału. Dzisiaj nad ranem otrzymaliśmy informację, że wszystkie pobrane wymazy są ujemne. We wtorek pracownicy wrócili do pracy w urzędzie, realizują wnioski i wydają dokumenty. Mając pewność, że mieszkańcy będą bezpieczni, w najbliższym czasie przywrócimy bezpośrednią obsługę klientów w starostwie – informuje Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Jak dodaje rzecznik starostwa, wyniki wymazów dwóch osób z wydziału przebywających w kwarantannie domowej poznamy w późniejszym czasie.

(r), źródło: powiat pszczyński

Pracownik starostwa z koronawirusem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here