Samochodem pod pociąg

2
BMW po zderzeniu z pociągiem: fot. KPP Mikołów

Do groźnego wypadku doszło dziś (3 czerwca) na przejeździe kolejowym w Mikołowie. Samochód osobowy wjechał pod pociąg. Do szpitala trafiła 48-letnia kobieta.

Jak informuje sierż. sztab. Ewa Sikora, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie, według wstępnych ustaleń ok. godz. 12.10 poszkodowana jechała samochodem osobowym marki BMW od Mikołowa Bujakowa w kierunku Łazisk Górnych. Kiedy zjeżdżała z przejazdu kolejowego w ciągu ul. Myśliwskiej, uderzył w nią pociąg pasażerski relacji Racibórz – Katowice.

Mimo dużych zniszczeń samochodu, kobieta przeżyła zderzenie. Jak informuje rzecznik policji, kiedy zabierał ją do szpitala śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego była przytomna. ratownicy podejrzewają uraz kręgosłupa.

Policja prowadzi dochodzenie w sprawie okoliczności i przyczyn wypadku. Jak informuje Ewa Sikora, przejazd kolejowy jest niestrzeżony, bez rogatek, ale z sygnalizacją świetlną.

(J)

Fot. KPP Mikołów

2 KOMENTARZE

  1. ….”obstawiam, że” chodzi o przejazd w okolicach Góry św. Wawrzyńca, jadąc od Mikołowa-Bujakowa, ale to tylko „obstawiam”…. A poza tym „marka BMW”+ kierowca, „mówi sama za siebie” i nie ma tu wyjątków, bo najczęściej kierowcy tej „marki” zawsze, absolutnie zawsze, na drodze robią coś nieprzewidywalnego, a policja ma to w d………

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here