Samorządowcy na scenie. Chcą uzbierać na sprzęt do badania noworodków

0
fot. Samorządowcy na scenie. 20.10.2019, fot. Powiat Pszczyński

Samorządowcy z powiatu pszczyńskiego przygotowali bajkę dla dzieci. Chcą w ten sposób zebrać pieniądze na zakup głowicy ultrasonografu, z którego korzysta oddział neonatologiczny pszczyńskiego szpitala. Premiera spektaklu odbyła się w niedzielę 20 października w Pszczyńskim Centrum Kultury. Kolejne przedstawienia wkrótce w  Kobiórze, Pawłowicach, Goczałkowicach-Zdroju, Woli i Suszcu.

W „Bajce na niepogodę” (bo taki tytuł ma spektakl przygotowany przez samorządowców) występują: starosta pszczyński Barbara Bandoła, wicestarosta Damian Cieszewski, Grzegorz Wanot – członek zarządu powiatu pszczyńskiego, skarbnik powiatu Marek Dutkowski, radni miejscy i powiatowi: Maria Szostak, Grzegorz Kuczera, Michał Pudełko i Arkadiusz Gardiasz oraz dyrektorzy, kierownicy i pracownicy jednostek samorządowych: Bernadeta Sojka-Jany, Iwona Spora, Joanna Czakańska, Marcin Bienioszek, Teresa Wojtanowicz, Zbigniew Zywert i Dorota Zywert. Spektakl wyreżyserowała Mirosława Gad z Zespołu Szkół nr 3 im. Janusza Korczaka w Pszczynie według scenariusza Marty Kwiek, aktorki Wrocławskiego Teatru Lalek.

Bajka opowiada o przyjaźni małego Mirka i smoka jarosza. To historia z przesłaniem, by nie oceniać powierzchownie innych, by życzliwie spojrzeć na drugiego człowieka.

Premiera spektaklu odbyła się 20 października w Pszczyńskim Centrum Kultury. Początkowo miało być tylko jedno przedstawienie. Bilety szybko wyprzedały się, dlatego zdecydowano o wystawieniu drugiego spektaklu tego samego dnia. Jak informuje starostwo, oba przedstawienia odbyły się przy pełnej widowni – ok. 250 osób na każdym.

„Bajka na niepogodę” będzie do obejrzenia w innych gminach powiatu pszczyńskiego. 27 października spektakl ma być wystawiony w Gminnym Domu Kultury w Kobiórze, 17 listopada – w Gminnym Ośrodku Kultury w Pawłowicach, 23 listopada – w Urzędzie Gminy w Goczałkowicach-Zdroju, 24 listopada w Domu Kultury w Woli i na zakończenie, 1 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Suszcu.

Wszystkie przedstawienia rozpoczną się o godz. 17.00. Bilety-cegiełki w cenie 10 zł można nabyć w sekretariatach gminnych ośrodków i domów kultury.

Jak informuje Marcela Grzywacz ze starostwa pszczyńskiego, całkowity dochód z wejściówek oraz wszystkie środki przekazane podczas spektakli do puszek pszczyńskiego stowarzyszenia Omnibus zostaną przeznaczone na zakup głowicy ultrasonografu dla oddziału neonatologicznego pszczyńskiego szpitala.

– Dzięki tej głowicy z jednej strony będzie można poznać wnętrze dziecięcej główki, a z drugiej strony w każdej sytuacji, w której będzie to konieczne, nieść dzieciom pomoc. Wszystkim, którzy wspierają tę inicjatywę, serdecznie dziękuję w imieniu tych wszystkich noworodków, które za moment urodzą się w pszczyńskim szpitalu – wyjaśnia dr n. med. Marcin Leśniewski, dyrektor pszczyńskiego szpitala.

(r), zdjęcia: Powiat Pszczyński

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here