Sebastian Riedel i „Gizd” w powstańczym albumie

0
Sebastian Riedel w skansenie "Zagroda Wsi Pszczyńskiej"/kadr z klipu

 „Wam Powstańcy – gizdy z Pszczyny”. Taki tytuł nosi album muzyczny, którego premiera planowana jest w niedzielę 18 sierpnia na rynku w Pszczynie. W nagranie płyty zaangażowało się ponad 100 muzyków związanych z Pszczyną. Płytę promuje „Gizd” w wykonaniu Sebastiana Riedla.

Jak informuje Pszczyńskie Centrum Kultury, każdy z 18 zespołów na swój sposób, na „swoją nutę” zinterpretował wybraną przez siebie piosenkę powstańczą. 18 utworów, każdy w oryginalnej aranżacji, każdy w innej stylistyce. Od mocnego rocka, stylowego bluesa przez szanty po klasyczny jazz i muzykę ludową.

Wśród wykonawców są m.in.  Kabaret Łowcy. B, Dream Atlas – zwycięzca Antyfestu Antyradia, Avocado – finalista pierwszej edycji X Factor, Barbara Broda-Malon – laureatka wielu ogólnopolskich konkursów piosenki aktorskiej oraz Sebastian Riedel, muzyk od kilku lat mieszkający w Pszczynie. Utwór „Gizd” (jedyny „niepowstańczy”na płycie) w interpretacji S. Riedla promuje całe wydawnictwo. Klip nakręcono w skansenie „Zagroda Wsi Pszczyńskiej”.

Wszystkie utwory „na żywo” będzie można usłyszeć podczas koncertu, który odbędzie się 18 sierpnia o 16.00 na pszczyńskim rynku.

Wydawcą płyty, która ukazuje się  z okazji 100. rocznicy wybuchu I Powstania Śląskiego, jest Pszczyńskie Centrum Kultury.

(r),źródło: Pszczyńskie Centrum Kultury

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here