Sekatory poszły w ruch. Rozpoczęły się Daisy Days

0
Motywem przewodnim tegorocznych Ogrodów Daisy są serca; fot. RB

Przecięciem – sekatorami – wstęgi uwitej z roślin rozpoczęły się dziś Daisy Days i Ogrody Daisy. Święto Daisy potrwa na rynku w Pszczynie do niedzieli.

Na otwarcie o 17.00 nie dojechał książę pszczyński Bolko von Hochberg, wnuk księżnej Daisy i Hansa Heinricha XV. Jak można było usłyszeć,  utknął w korku. W czasie przecinania wstęgi zastąpił go więc siostrzeniec Clemens Graf von Stauffenberg.
W imieniu księcia Bolka von Hochberga głos zabrał jego siostrzeniec Clemens Graf von Stauffenberg; fot. RB

– W Polsce jestem już szósty raz. Bardzo dobrze się tu czuję, podoba mi się tu, ludzie są otwarci i gościnni. Jestem na scenie za mojego wujka, który utknął w korku. W jego imieniu życzę państwu wspaniałych Daisy Days – powiedział hrabia Clemens.

Wstęgę przecinali też przedstawiciele gospodarstw szkółkarskich oraz Związku Szkółkarzy Polskich, m.in. pszczynianin Ryszard Brudek, a także burmistrzowie Pszczyny i partnerskiego miasta Bergisch Gladbach. Prezes Związku Szkółkarzy Polskich Wojciech Wróblewski zachęcał, by Ogrody Daisy były dla oglądających inspiracją w aranżowaniu swoich ogrodów. – Dzięki wysiłkowi szkółkarzy  i wykonawcy  macie państwo doskonałe przykłady, różne grupy roślin. Tylko podglądać i przenosić gotowe rozwiązania – mówił.

Ogrody na runku pszczyńskim powstawały przez cztery ostatnie dni – mimo deszczowej pogody. Piękne aranżacje stworzyli szkółkarze z południowej Polski. Motywem przewodnim tegorocznych Ogrodów są serca. Wystawie towarzyszy kiermasz ogrodniczy, a także wykłady, spotkania. Najpiękniej wystawa prezentuje się późnym popołudniem, gdy włączane są różnokolorowe światła.

(r)

Majówka konna z ułanami

Więcej o Daisy Days poniżej.

Powstają Ogrody Daisy 2019

 

 

Dodaj komentarz