Sezon grzewczy na życzenie

0
fot. ZB

W prawie wszystkich budynkach obsługiwanych przez spółkę Tauron Ciepło rozpoczął się już sezon grzewczy, bo niemal 100 proc. odbiorców ciepła sieciowego dostarczanego przez tę spółkę zdecydowało, aby rozpocząć dostawy ogrzewania do należących do nich budynków.

– Wczesną jesienią, kiedy temperatury na zewnątrz są zmienne, automatyka pogodowa od Tauronu sprawia, że odbiorcy ciepła sieciowego mogą sami zdecydować, kiedy i jak mocno chcą ogrzewać mieszkania, lokale i budynki – mówi Małgorzata Kuś, rzecznik prasowa Tauron Ciepło. – Udostępniana bezpłatnie przez nas usługa automatyki pogodowej pozwala na ustawienie wartości temperatur, zgodnie z którymi następuje samoczynne włączenie i wyłączenie dostarczania ciepła do budynku – w zależności od temperatury zewnętrznej. Temperatury progowe ustawiane są zgodnie z wnioskiem spółdzielni lub zarządcy budynku. Jeśli tego nie zrobią, to automatyczna wartość graniczna wynosi 12°C.

– Nie należy obawiać się tego, że wniosek o rozpoczęcie dostaw ciepła zostanie złożony za szybko, kiedy temperatura na zewnątrz może jeszcze wzrosnąć – dodaje Piotr Zalejski, dyrektor Departamentu Przesyłu w Tauron Ciepło. – W okresie przejściowym, na początku jesieni, kiedy zapotrzebowanie na ciepło nie jest wysokie, dostawy ciepła do mieszkań w pełni reguluje automatyka pogodowa. Z naszego punktu widzenia sezon grzewczy trwa tak długo, jak długo życzą sobie tego klienci, czyli odbiorcy ciepła sieciowego.

Obecnie, jak słyszymy, spółka nie stosuje umownego, z góry ustalonego terminu rozpoczęcia sezonu grzewczego. Na wniosek spółdzielni lub zarządcy może uruchomić dostawy ciepła w dowolnym terminie. Pamiętać przy tym należy, że uruchomienie dostaw ciepła trwa od kilku do maksymalnie 12 godzin od złożenia wniosku przez podmiot uprawniony do zarządzania nieruchomością. Odbiorca powinien tylko sprawdzić przed włączeniem ogrzewania, czy wszystkie instalacje c.o. w danym bloku są sprawne.

(pp)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here