Siatki filtracyjne – zastosowanie, rodzaje, parametry

0
dav
Reklama

Za pomocą odpowiednich siatek można prowadzić skuteczną filtrację różnych typów mediów. Jakie siatki filtracyjne dostępne są obecnie w sprzedaży? Gdzie stosowane są one najczęściej? Kto prowadzi ich sprzedaż?

Siatka filtracyjna – co to jest?

Pojęcie jak siatka filtracyjna – http://sitodrut.com.pl/siatki-filtracyjne/ może odnosić się do różnych typów materiałów, dlatego też warto rozpocząć od dokładnego zapoznania się z asortymentem producentów.

Siatka do filtrowania produkowana jest obecnie z dwóch typów materiałów, a mianowicie z tworzyw sztucznych lub z metalu. Czym różnią się one pomiędzy sobą?

Siatki z tworzyw pozwalają na uzyskanie bardzo małego przekroju, dlatego też skutecznie zatrzymują one nawet niewielkie zanieczyszczenia. Głównym minusem siatek z tworzyw jest ich mniejsza wytrzymałość – są one podatne na rozdarcia, dlatego muszą być systematycznie wymieniane na nowe.

Z kolei siatka filtracyjna wykonana z metalu cechuje się większą wytrzymałością niż siatka z tworzywa. Metal jest odporny na duży napór płynów, dlatego wykonane z niego systemy filtracyjne mogą posłużyć na dłużej.

Reklama

Metalowe siatki filtracyjne: rodzaje

Firmy oferujące siatki filtracyjne z metalu mogą zaprezentować swoim klientom szeroką gamę komponentów do wyboru, które pozwalają na dopasowanie do konkretnego miejsca ich montażu oraz zastosowania.

Do prowadzenia filtracji stosowane są między innymi:

  • blachy perforowane – arkusze blachy z wykonanymi w nich otworami, które układają się w regularny wzór, pozwalają na zatrzymywanie większych zanieczyszczeń
  • siatki tkane – określane także jako siatki plecione, techniczne czy tkaniny techniczne, siatka tkana jest wtedy według określonego sposobu, aby uzyskać mniejszy albo większy prześwit
  • siatki bezoczkowe – popularne siatki filtracyjne, które określane są także jako siatki holenderskie, są alternatywą dla siatek tkanych, ponieważ wyróżniają się wysoką efektywnością filtracyjną oraz dużą wytrzymałością nawet przy zwiększonym ciśnieniu
  • siatki cięto-ciągnione – w skrócie określane jako SCC, produkowane są z arkusza blachy albo zwoju blaszanego, który poddawany jest nacinaniu i rozciąganiu

Dobór konkretnego rodzaju siatki filtracyjnej ma duże znaczenie, ponieważ pozwala ona na uzyskanie właściwego poziomu filtracji w zależności od konkretnego medium oraz zanieczyszczeń, jakie należy z niego usunąć. Pod uwagę bierze się wtedy dwa kluczowe parametry, czyli retencję absolutną oraz retencję nominalną.

Dokładną ofertę siatek filtracyjnych można znaleźć na stronach internetowych ich producentów i sklepów oferujących tego typu wyposażenie.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj