Siła lokalnych, niezależnych gazet

0
Uczestnicy zjazdu wydawców zrzeszonych w Stowarzyszeniu Gazet Lokalnych; fot. J. Jędrysik
Reklama

Siła lokalnych, niezależnych gazet. Zdzisław Barszewicz i Jarosław Jędrysik, dziennikarze, a zarazem wydawcy gazety i portalu Nowe Info biorą udział w ogólnopolskim zjeździe wydawców Stowarzyszenia Gazet Lokalnych w Białobrzegach nad Jeziorem Zegrzyńskim (15-17 marca). Podczas zjazdu wybrano m.in. nowe władze SGL oraz omawiano kierunki rozwoju gazet i portali zrzeszonych w SGL.

Stowarzyszenie Gazet Lokalnych istnieje od 1998 r., a więc w tym roku obchodzi 20-lecie. Skupia 44 wydawców 77 polskich, niezależnych gazet lokalnych i 65 witryn internetowych. Wśród nich jest Nowe Info.

W piątek 16 marca odbyło się walne zebranie członków SGL, na którym m.in. wybrano nowego prezesa. Został nim Ryszard Pajura, wydawca Obserwatora Lokalnego z Dębicy. Zastąpił on Alicję Molendę (Przełom Tygodnik Ziemi Chrzanowskiej), która nie ubiegała się o reelekcję. Wydawcy podziękowali jej za zaangażowanie w rozwój SGL-u.

Wybrano także Radę Wydawców SGL. W jej skład – poza nowym prezesem – weszli: Marta Ringart-Orłowska (Kurier Gmin, Wołów, woj. dolnośląskie), Maciej Kowalski (Nowy Wyszkowiak, Wyszków), Mateusz Orzechowski (Wspólnota, sieć tygodników wydawanych w 9 gminach na Lubelszczyźnie) i Jerzy Jurecki (Tygodnik Podhalański).

Reklama

Podczas zjazdu omawiano m.in. rozwój portali internetowych wydawców lokalnych.

(J)

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here