Singiel z książki o Ryśku złotą płytą

0
Sebastian Riedel i Marcin Sitko ze złotymi płytami; fot. Beata KUCZ

Podczas koncertu „Riedel 4 Riedel”, który odbył się 13 grudnia w Katowicach, Marcin Sitko i Sebastian Riedel, autorzy książki „Rysiek Riedel we wspomnieniach” otrzymali złote płyty. Status złota uzyskał singiel z dwoma koncertowymi, dotąd niepublikowanymi nagraniami koncertowymi Dżemu, który jest dołączony do wydawnictwa.

Wczorajszy koncert to muzyczny hołd złożony Ryszardowi Riedlowi. Jego syn Sebastian z zespołem Cree oraz Orkiestra Kameralna Tomka Szymusia wykonali najbardziej znane utwory, które Dżem nagrał i wykonywał z Ryśkiem.

Podczas koncertu złotą płytę Sebastianowi Riedlowi i Marcinowi Sitko wręczył dziennikarz muzyczny Dariusz Maciborek. Przy innej okazji złotą płytę otrzyma także zespół Dżem. Na singlu dołączonym do książki znajdują się dwa koncertowe nagrania z początku lat 80.: „Ballada o dziwnym malarzu” i „Dzień, w którym pękło niebo”. Słowa „Ballady” różnią się w tej wersji od tej nagranej i wykonywanej w późniejszych latach.

Książka „Rysiek Riedel we wspomnieniach” to wyjątkowa biografia artysty, pisana poprzez pryzmat wspomnień rodziny, przyjaciół i współpracowników muzyka. – To nie jest książka o muzyce, koncertach czy nałogach – podkreśla tyszanin Marcin Sitko. – To pełna emocji opowieść o człowieku, przyjaźni, młodzieńczej pasji i wygłupach oraz ojcowskiej miłości.

(J)

O RYŚKU RIEDLU KSIĄŻCE O NIM CZYTAJ TUTAJ:

To nie był miękki facet

Premiera książki o Ryśku w Riedel Music Club

Ćwierć wieku bez Ryśka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here