Siódemka wygrywa Deichmann Minimistrzostwa

0
Zwycięzcy w kategorii U-9 - drużyna Siódemki Tychy ("Brazylia")

W ostatni weekend (11-12 czerwca) zakończyły się w Tychach rozgrywki Deichmann Minimistrzostwa. To była 10. edycja tych zawodów. Przez ostatnie 8 weekendów 59 drużyn (prawie 550 dzieci) zacięcie walczyło o każdy punkt w dwóch kategoriach wiekowych (do 9 i do 11 lat). W obu zwyciężyły drużyny Siódemki Tychy.

W sumie szkółka Siódemki Tychy wystawiła po 7 zespołów w każdej z dwóch kategorii wiekowych (w Deichamnn Minimistrzostwa każda drużyna przyjmuje nazwę jakiegoś kraju). W kategorii U-9 ekipa Siódemki – jako Brazylia – pokonała Portugalię 1:0. W kategorii U-11 chłopcy z Siódemki (również jako Brazylia) wygrali w finale z Niemcami 1:0. W meczu o trzecie miejsce kolejny zespół Siódemki – jako Argentyna – zwyciężył 7:5 Portugalię.

Obie tyskie Brazylie wezmą udział w wielkim finale turnieju w Wałbrzychu (24-26 czerwca).

Dużyny U-11 Siódemki Tychy - m.in. zwycięska "Brazylia" i trzecia "Argentyna"
Dużyny U-11 Siódemki Tychy – m.in. zwycięska „Brazylia” i trzecia „Argentyna”