Skala kwarantanny w powiecie pszczyńskim

0
fot. RB

Z danych przekazanych przez Komendę Powiatową Policji w Pszczynie wynika, że na terenie powiatu pszczyńskiego kwarantanną domową objętych jest 195 osób – informuje starostwo pszczyńskie.

Pszczyńska policja kontroluje 137 adresów na terenie powiatu pszczyńskiego, pod którymi przebywa 195 osób objętych kwarantanną domową (stan na 23 marca, godz. 15.00). To zarówno osoby, które mogły mieć kontakt z osobami zarażonymi, jak i powracające z zagranicy. Dane zmieniają się dynamicznie, nawet kilkukrotnie w ciągu dnia – część osób zakończy kwarantannę w tym tygodniu, a nowe osoby zostają nią objęte.

– Na szczęście w powiecie pszczyńskim nie ma ani jednego potwierdzonego laboratoryjnie zachorowania na koronawirusa. Dziękuję mieszkańcom za dużą odpowiedzialność i samodyscyplinę – mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

– Kluczowe dla zatrzymania rozprzestrzeniania się koronawirusa jest przestrzeganie zasad kwarantanny domowej. Osoby nią objęte obowiązuje całkowity zakaz opuszczania domu. Kara za złamanie tego obowiązku może wynieść nawet 30 tys. zł – mówi Barbara Bandoła.

(J)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here