Skandal na sesji w Tychach. Wulgarna reakcja dotycząca Święta Konstytucji 3 maja i III Powstania Śląskiego

0
Zdalna sesja Rady Miasta Tychy, 29.04.2021r.; fot. ZB

Na sesji Rady Miasta Tychy, która odbyła się zdalnie 29 kwietnia, radny Józef Twardzik przypomniał o przypadających 3 maja rocznicach uchwalenia Konstytucji 3 maja i wybuchu III Powstania Śląskiego, zapraszając do uczczenia tych wydarzeń. W wypowiedź radnego Twardzika włączył się nagle inny uczestnik sesji z komentarzem: „pierdol…”

Z powodu epidemii sesje Rady Miasta Tychy już od dłuższego czasu odbywają się online. Na znajdującej się w ratuszu sali sesyjnej przebywa prowadząca obrady przewodnicząca RM Barbara Konieczna. Radni, prezydent, jego zastępcy, urzędnicy znajdują się w innych pomieszczeniach; na swoich laptopach słuchają wypowiedzi i tą samą drogą, w razie konieczności, zabierają głos podczas obrad. Taki sposób wymaga zachowania pewnej dyscypliny, bo przy włączonych mikrofonach słychać każdą uwagę wypowiedzianą przez uczestnika sesji.

W pewnym momencie o głos poprosił radny Józef Twardzik.

– Szanowni państwo, 3 maja święto państwowe – rozpoczął radny Twardzik. – 230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja, jak również setna rocznica wybuchu III Powstania Śląskiego…

W tym momencie (01:27:47 nagrania z całej sesji; a w wyodrębnionym przez nas fragmencie prezentowanym poniżej – 00:00:23 nagrania) można usłyszeć głośny komentarz jednego z uczestników obrad: „pierdol…”

Radny Twardzik (jak nam później powiedział nie usłyszał tego komentarza) i kontynuował swoją wypowiedź: „… będzie można indywidualnie przed pomnikiem Poległych Powstańców Śląskich w Czułowie składać kwiaty. Informuję, że o godz. 12.00 odbędzie się msza w kościele pw. Krzyża Świętego poświęcona tym wydarzeniom. Serdecznie państwa zapraszam do uczestniczenia w indywidualnym składaniu kwiatów.”

Źródło nagrania: Urząd Miasta Tychy

Tekst: ZB

Echa skandalu na kwietniowej sesji Rady Miasta Tychy. Radni PiS żądają przeprosin

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here