Skarbnik Urszula Dryka z Tychów w gronie najlepszych

0
Urszula Dryka, skarbnik miasta Tychy; fot. ZB

Skarbnik Urszula Dryka z Tychów w gronie najlepszych. Urszula Dryka – od wielu lat skarbnik miasta Tychy – w ogólnopolskim rankingu „Perły Samorządu” została zaliczona do grona najlepszych skarbników gmin w Polsce.

Jak poinformowała Ewa Grudniok, rzecznik prasowa Urzędu Miasta Tychy, ogólnopolski ranking „Perły Samorządu” został opublikowany po raz siódmy. Nagrody zostały wręczone podczas gali Kongresu „Perły Samorządu”, który odbył się w Gdyni w dniach 23-24 maja br.

W gminach szczególną rolę pełnią skarbnicy. Przy ich ocenie uwzględniono m.in. kompetencje, opinie Regionalnej Izby Obrachunkowej dotyczące budżetu, kondycję gminnych finansów (zadłużenie). W gronie najlepszych skarbników gmin w Polsce znalazła się Urszula Dryka, skarbnik miasta Tychy.

– Od wielu lat pełnię funkcję skarbnika miasta, cieszę się, że moja praca jest tak wysoko oceniana – mówi Urszula Dryka. – Zarządzanie zespołem finansowo-księgowym oraz stosowanie skomplikowanych i często niejednoznacznych przepisów prawa przy podejmowaniu ważnych decyzji nie jest łatwym zadaniem, ale to wyróżnienie i inne nagrody m.in. za kondycję finansową miasta dowodzą, że dobrze wywiązuję się z powierzonych mi zadań.

Miasto Tychy, jak słyszymy, otrzymało także wyróżnienie w rankingu „Aktywizacja sportowa dzieci i młodzieży”. Nagrodę tę, w imieniu prezydenta miasta Tychy, odebrał Marcin Staniczek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tychach.

(pp)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here