Skorzystaj z bezpłatnej nauki w liceum dla dorosłych!

0
Reklama

Nie masz wykształcenia średniego? Teraz możesz zdobyć je bezpłatnie w liceach dla dorosłych. To propozycja dla tych osób, które chcą nie tylko uzupełnić swoją wiedzę, ale również zyskać nowe perspektywy zawodowe. Jak wygląda nauka w liceum ogólnokształcącym dla osób dorosłych? Sprawdź teraz!

Dlaczego warto zapisać się do liceum dla dorosłych?

Wiele osób w Polsce nie ma wykształcenia średniego, co oznacza, że edukacja została ukończona wtedy na szkole podstawowej albo na gimnazjum. To spore utrudnienie na rynku pracy, gdyż wielu pracodawców wymaga, aby kandydat posiadał co najmniej wykształcenie średnie. Dodatkowo jego brak może być powodem do kompleksów – poczucia niższej wartości w stosunku do osób lepiej wykształconych. Gdy także zaliczasz się do tej grupy, w takim przypadku nic straconego, ponieważ możesz zdecydować się na naukę w liceum dla dorosłych Kraków – https://faber.edu.pl/ jest tutaj jednym z miast, w którym można ją rozpocząć.

Jak odbywają się zajęcia w liceum dla dorosłych?

Nauka w liceum dla dorosłych nie różni się zasadniczo od nauki w zwykłym liceum, poza godzinami jej prowadzenia. Uczniowie także biorą udział w zajęciach z różnych przedmiotów, między innymi języka polskiego, angielskiego, matematyki, fizyki, historii czy biologii.

Licea ogólnokształcące dla osób dorosłych oferują naukę w różnych formach:

  • tryb dzienny – zajęcia odbywają się zazwyczaj 3-4 razy w tygodniu w trakcie dnia
  • tryb weekendowy – zajęcia mają formę zjazdów odbywających się w weekendy, zwykle co 2 tygodnie
  • tryb wieczorowy – zajęcia są prowadzone w tygodniu po południu, najczęściej w ciągu 2 dni

Po zakończeniu trybu nauczania, który trwa zwykle 3 lata, można podejść do egzaminu dojrzałości, czyli do matury. Zaliczenie egzaminu pozwala na kontynuowanie nauki na studiach. Gdy jednak uczeń nie podejdzie do egzaminu lub go nie zaliczy, może otrzymać świadectwo ukończenia szkoły średniej, które pozwala na zapisanie się do szkoły policealnej.

Reklama

Czy nauka w liceum dla dorosłych jest płatna?

Zajęcia odbywające się w trybie dziennym są bezpłatne. W przypadku trybu weekendowego oraz wieczorowego mogą pojawić się opłaty.

Jak zapisać się do liceum dla dorosłych?

Zajęcia w liceum dla dorosłych może rozpocząć każdy, kto ukończył 18. rok życia i jest absolwentem szkoły podstawowej, gimnazjum albo szkoły zawodowej. Aby zapisać się do szkoły, należy przejść procedurę rekrutacji. Polega ona na złożeniu odpowiednich dokumentów – o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Dokumenty potrzebne do zapisania się do liceum dla dorosłych to:

  • świadectwa ukończenia dotychczasowych szkół – podstawowej, gimnazjum, szkoły zawodowej
  • dowód osobisty
  • 2 zdjęcia legitymacyjne

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here