Śląsk górą! Cztery złote medale

0
Pszczyńscy i bieruńscy medaliści z trenerami Damianem Pławeckim i Szymonem Kostką; fot. UKS Plesbad Pszczyna

Śląscy badmintoniści najlepsi w Polsce. Z odbywającej się w ostatni weekend w Łęcznej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Badmintonie) pszczyńscy i bieruńscy zawodnicy wrócili z workiem medali. Zawodniczki UKS Plesbad Pszczyna wywalczyły dwa złota, dwa srebra i brąz. Badmintoniści z UKS Unii Bieruń – dwa złota, srebro i brąz. Śląsk zwyciężył w klasyfikacji województw.

W mistrzostwach wystartowali zawodnicy z 49 klubów z całej Polski. To do reprezentantów  Śląska należały jednak aż cztery z meczów finałowych. I przyniosły aż cztery złota.

Finałowa gra podwójna dziewcząt należała do zawodniczek UKS Plesbad Pszczyna. O mistrzostwo walczyły tu bowiem Julia Pławecka i Daria Zimnol przeciwko Antoninie Marszałek i Aleksandrze Wrońskiej – wszystkie z UKS Plesbad Pszczyna. Złoto zdobyły Julia Pławecka i Daria Zimnol.

W finale gry mieszanej po przeciwnej stronie siatki spotkały się klubowe koleżanki Julia Pławecka i Daria Zimnol (UKS Plesbad Pszczyna). Złoto wywalczyli Julia Pławecka w parze z Szymonem Ślepeckim (LKS Technik Głubczyce). Darii Zimnol z Jakubem Melaniukiem (UKS Unia Bieruń) przypadło srebro.

Trzeci finał – w grze pojedynczej dziewcząt – należał do Joanny Podedworny (UKS Unia Bieruń). Joanna zdobyła złoto, wygrywając z Anastasiią Kosenchuk (Hubal Białystok).

W finale debla chłopców złoto zgarnęli Jakub Melaniuk w parze z Szymonem Ślepeckim. Pokonali Michała Aleksandrowicza i Mateusza Hołuba (SKB Suwałki).

Brązowe medale wywalczyli Aleksandra Wrońska (UKS Plesbad Pszczyna) w grze pojedynczej, a także Joanna Podedworny i Piotr Liszka (UKS Unia Bieruń) w grze mieszanej.

Podwójnymi złotymi medalistami mistrzostw Polski zostali Julia Pławecka i Szymon Ślepecki.

W klasyfikacji klubowej na I miejscu znalazł się UKS Plesbad Pszczyna. Pszczynianie zdobyli aż pięć medali – cztery złote, dwa srebrne i brąz.

– Jestem bardzo zadowolony, bo rzadko się zdarza, by w finale mistrzostw Polski po przeciwnej stronie siatki spotkali się zawodnicy z tego samego klubu. Wyniki tej olimpiady to efekt kilkuletniej pracy bardzo wielu osób – mówi trener UKS Plesbad Pszczyna Damian Pławecki.

Na II miejscu wśród klubów uplasowała się UKS Unia Bieruń, której zawodnicy przywieźli w sumie cztery medale – dwa złote, srebro i brąz. Na III miejscu znalazł się UKS Hubal Białystok.

W klasyfikacji województw zwyciężył Śląsk, wyprzedzając Mazowieckie i Podlaskie. Wyróżnienie odebrał trener kadry Śląska Szymon Kostka.

Na podium najlepsi w grze mieszanej; fot. UKS Plesbad Pszczyna

(t)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here