Śmieci z paragonem . Czytelnicy informują, my publikujemy

1

W wydaniach papierowych Nowego Info jest rubryka pn.: „Nowe Info, w czym możemy pomóc?”. Publikujemy tu, zapewniając anonimowość, krótkie interwencje Czytelników (niekiedy wraz z przysłanymi do nas zdjęciami) na temat m.in. zauważonych przez nich nieprawidłowości w funkcjonowaniu gmin lub komentarze dotyczące spraw publicznych.

Oto jedna z licznych interwencji opublikowanych w aktualnym papierowym wydaniu „Nowego Info”:

Anita Skapczyk, radna miasta Tychy: Chciałam zgłosić temat śmieci przy ulicy Paproci. Dziś rano [26 sierpnia], jadąc do pracy zauważyliśmy dużą ilość świeżo wysypanych śmieci (wczoraj tego nie było). Wracając z pracy nie dało nam to wysypisko spokoju. Przejrzeliśmy śmieci w celu odszukania wskazówek, czyje one są. W odpadach (zdjęcie) odnaleźliśmy paragon z KFC z pełnymi danymi. Poinformowaliśmy o tym straż miejską, przekazując jej dowody identyfikujące właściciela śmieci. Proszę o zlecenie likwidacji tego wysypiska oraz przeprowadzenie dochodzenia, które pozwoli na ukaranie osoby odpowiedzialnej za to wykroczenie. Osoby zaśmiecające, porzucające śmieci, nie mogą czuć się bezkarne. Należy piętnować takie zachowanie. Może warto poinformować opinię publiczną o takim występku, łącznie z tym, że sprawcę ukarano – ponieważ liczę na to, że tym zakończy się całe postępowanie.

(pp)

1 KOMENTARZ

  1. A co z osobami które regularnie podrzucają śmieci do kontenerów osiedlowych.
    Od dłuższego czasu przy ulicy Czereśniowej pewien „Typ” zwozi części samochodowe, stare meble…itd. Nie ma tygodnia żeby z tego nie uzbierała się konkretna górka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here