Śmierć kolejnego pacjenta szpitala zakaźnego w Tychach

0
fot. Jarosław Jędrysik

Śląski Urząd Wojewódzki poinformował dzisiaj (1 kwietnia, godz. 9.15) o śmierci pacjenta szpitala zakaźnego w Tychach. To już dziewiąta ofiara koronawirusa w regionie.

ŚUW informuje o kolejnym zgonie pacjenta z COVID-19 w szpitalu zakaźnym Megrez w Tychach. Tym razem walkę z koronawirusem przegrał 68-letniego mieszkaniec Częstochowy. Na oddział obserwacyjno-zakaźny trafił 22 marca. Wczoraj (31 marca) stan zdrowia pacjenta gwałtownie się pogorszył, mężczyznę przeniesiono więc na OIOM (Oddział Intensywnej Opieki Medycznej). Niestety, nie udało się uratować jego życia. Mężczyzna miał choroby współistniejące.

Zanotowano też kolejne przypadki SARS-CoV-2. Trzech pacjentów, u których wykryto obecność tego koronawirusa, przebywa w szpitalu w Chorzowie, jeden z mieszkańców (który był pod nadzorem służb sanitarnych w Katowicach), trafił do szpitala zakaźnego w Tychach, zaś próbki do badań mieszkanki powiatu raciborskiego pobrano w szpitalu w Raciborzu.

Dodatnie okazały się także próbki pobrane od starszego mężczyzny, który trafił do szpitala w Sosnowcu oraz wiekowego mieszkańca powiatu tarnogórskiego, hospitalizowanego w szpitalu w Bytomiu.

Prawdopodobnie w pracy zakaziła się kobieta w sile wieku, która w dobrym stanie jest w izolacji domowej pod nadzorem sanepidu w Gliwicach.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało 1 kwietnia o godz. 8.37, że w województwie śląskim 272 osoby chorują na COVID-19, liczba zgonów wzrosła do 9. W całej Polsce zanotowano już 2347 zachorowań, liczba zgonów – 35.

(pp)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here