Śmierć po wywrotce traktora

0
Traktor z przyczepą po wypadku; fot. OSP Paniowy

Jak poinformowała Ochotnicza Straż Pożarna w Paniowach (gmina Mikołów), 20 lipca doszło do wywrotki ciągnika rolniczego z przyczepą. W wyniku wypadku śmierć poniósł kierowca traktora, a kilkuletni chłopiec został poważnie ranny.

Do tragedii doszło na polnej drodze pomiędzy sołectwami Paniowy i Śmiłowice (rejon ul. Rusinów). Jak podaje asp. Klaudia Kempa z mikołowskiej policji, z nieustalonych na razie przyczyn nagle ciągnik skręcił z polnej drogi w bok. Wtedy traktor i przyczepa ze zbożem wywróciły się.

Jak dowiadujemy się od asp. Kempy, kierowca ciągnika marki Zetor poniósł śmierć na miejscu. Był to 81-letni mężczyzna. Ciężko ranny został jego 8-letni wnuk, który przebywał w kabinie traktora. Kiedy pojazd się przewrócił dziadek z wnuczkiem wypadli z kabiny i zostali przygnieceni maszyną. Chłopiec został przetransportowany do szpitala helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Mieszkaniec jednego z domów sąsiadujących z miejscem wypadku zrelacjonował na profilu facebookowym OSP Paniowy, że traktor zjeżdżał z górki z wyładowaną przyczepą. Pojazd nabierał prędkości, nagle skręcił, zahaczył o płot pobliskiej posesji i wywrócił się (na dowód internauta zamieścił zdjęcie z uszkodzonym płotem oraz wywróconym ciągnikiem).

(J)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here