Śmierć pod kołami ciężarówki. Policja szuka świadków wypadku

0
Wypadek w Orzeszu Zawiści; fot. KPP Mikołów

Śmierć pod kołami ciężarówki. Policja szuka świadków wypadku. Wczoraj (29.01) w Orzeszu ciężarówka renault potrąciła mężczyznę, który znajdował się na jezdni w miejscu niedozwolonym. Ofiara wypadku zmarła.

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie do potrącenia doszło kilkanaście minut po północy na trasie DK81 w Orzeszu Zawiści. Natychmiast, jak słyszymy, pojawili się tam policjanci ruchu drogowego oraz załoga pogotowia ratunkowego. Niestety, pomimo szybko podjętej akcji reanimacyjnej, nie udało się uratować życia młodego mężczyzny potrąconego przez ciężarówkę renault. Ofiara wypadku zmarła na miejscu zdarzenia.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że samochód ciężarowy renault z naczepą typu wanna (który potrącił pieszego) jechał w kierunku Katowic. Kierowcą był 44-letni mężczyzna. Pojazd potrącił młodego mężczyznę znajdującego się w miejscu niedozwolonym, bo na środku pasa jezdni. Część drogi, na której doszło do tragicznego zdarzenia, nie była oświetlona. Kierujący samochodem był trzeźwy. Policja pod nadzorem prokuratury ustala okoliczności zdarzenia oraz jego szczegółowy przebieg.

-Zwracamy się z prośbą do osób, które mogą udzielić informacji na temat powyższego zdarzenia, a w szczególności do naocznych świadków – czytamy w komunikacie policji. – Osoby te proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie: tel. – 32 73 77 338, 32 73 77 280 lub 32 73 77 200.

Policja apeluje do kierowców o rozwagę i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, a przechodniom przypomina o potrzebie noszenia odblasków.

(vis)

Dodaj komentarz