Śmiertelne przejście dla pieszych do likwidacji

5
Kolejny wypadek na ul. Towarowej, 27.02.2018; fot.:KMP Tychy/112Tychy.pl

Śmiertelne przejście dla pieszych do likwidacji. We wtorek 27 lutego doszło do kolejnego wypadku na cieszącym się ponurą sławą oznakowanym przejściu dla pieszych na ul. Towarowej, niedaleko marketu Tesco. Tym razem przechodzącą przez pasy kobietę potrącił fiat. Na szczęście ofiara przeżyła. Do wyjątkowo tragicznego wypadku doszło tu w 2015 r. – na oczach matki pod kołami samochodu zginęła dwójka dzieci.

– Tyscy policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności wypadku, do którego doszło 27 lutego ok. godz. 18.00 na ul. Towarowej w Tychach – informuje nas st. asp. Barbara Kołodziejczyk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tychach. – Według wstępnych ustaleń policjantów będących na miejscu zdarzenia wynika, że 43-letni kierujący fiatem pandą, jadąc w kierunku ul. Cielmickiej, nie ustąpił pierwszeństwa 54-letniej kobiecie, przechodzącej przez oznakowane przejście dla pieszych. Kierowca był trzeźwy. 54-latka z obrażeniami nogi trafiła do szpitala. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym kierującemu zatrzymano prawo jazdy.

Oznakowane przejście dla pieszych na ul. Towarowej przy markecie Tesco cieszy się ponurą sławą. Do tragicznego wydarzenia, które poruszyło opinię publiczną, doszło w tym miejscu 17 grudnia 2015 r. Wtedy 64-letni kierowca renault potrącił tu 4 letnią dziewczynkę i jej rocznego braciszka. Dzieci przeprowadzane były przez 25-letnią matkę. Dziewczynka i chłopczyk zmarły w wyniku odniesionych ran. Rok wcześniej dokładnie w tym samym miejscu zginęły pod kołami samochodów dwie osoby (pieszy i rowerzysta).

Starano się zwiększyć bezpieczeństwo na tym przejściu m.in. poprzez zamontowanie dodatkowego oświetlenia (tzw. aktywne przejście dla pieszych), pasów akustycznych przed dojazdem do przejścia, wprowadzenie ograniczenie prędkości.

– Pomimo zastosowanych rozwiązań, a także licznych kontroli oraz działań zarówno represyjnych jak i profilaktycznych to miejsce w dalszym ciągu jest niebezpieczne – mówi st. asp. Barbara Kołodziejczyk. – W związku z tym podjęto decyzję o likwidacji tego przejścia i przeniesienie go w rejon ronda. Projekt w tym zakresie został już zatwierdzony przez wymagane instytucje, czekamy na jego realizację.

(pp)

5 KOMENTARZE

  1. Dokładnie. KIEROWCY zabijają i potrącają pieszych na przejściu – i co robią władze by zapobiegać? – likwidują przejście (!).

    Decyzja jest porównywalna z zamknięciem wstępu dla ludzi na jakąś ulicę, bo pałęta się tam bandzior, który napada na przechodniów. Czy władze nie widzą tej paranoi?!

  2. Na skrzyżowaniu obok Teatru Małego stłuczka za stłuczką bo ktoś nie potrafi jeździć – zbudujmy rondo. W pobliżu Tesco kierowcy zabijają ludzi przez swoją głupotę i brak wyobraźni – usuńmy przejście, nie będzie pasów nie będzie ofiar.
    W powietrzu smog – darmowe przejazdy, ale tylko dla kierowców samochodów, auto produkuje spaliny więc żeby je ograniczyć możesz podróżować za friko. A Ci którzy nie trują niech płacą.

    Czekam aż w Tychach wybuchnie plaga kradzieży samochodów. W ramach zapobieżenia miasto będzie rozdawało złodziejom samochody za darmo. A uczciwi niech płacą!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here