Śmiertelny wypadek na S1. Przygniotła go kabina

0
Fot. KMP Tychy

26-latka straciła panowanie nad ciężarówką. Zjechała na pobocze. Pojazd przewrócił się na bok. Kabina przygniotła 29-letniego pasażera. Zginał na miejscu.

Tyscy policjanci wyjaśniają okoliczności tego tragicznego wypadku. Do zdarzenia doszło dziś (9 maja) przed godz. 6.00 rano na trasie S1 w Tychach, około kilometra przed zjazdem na ul. Beskidzką (DK1).

Jak informuje st. asp. Barbra Kołodziejczyk, rzecznik prasowy KMP Tychy, 26-letnia kierująca samochodem ciężarowym marki Mercedes z naczepą, z niewyjaśnianych dotąd przyczyn zjechała z drogi na pobocze. Na wskutek tego manewru pojazd przewrócił się na bok. W wyniku zdarzenia śmierć poniósł 29-letni pasażer, który został przygnieciony przez kabinę.

Policjanci potwierdzili trzeźwość 26-letniej kierującej. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przeprowadzili oględziny oraz przez kilka godzin kierowali ruchem. Prokurator zarządził sekcję zwłok, a pojazd zostały zabezpieczony do dalszych badań (wyciągnięto go za pomocą lin z pobocza). Stróże prawa będą wyjaśniać szczegóły okoliczności tego tragicznego zdarzenia pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Tychach.

Jak informuje tyska policja, trasa S1 była w pełni przejezdna już przed godz. 12.00.

O wypadku pisaliśmy trzy godziny temu:

Nie żyje pasażer tira

(J)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here