Śmiertelny wypadek. Trwają poszukiwania kierowcy

0
Miejsce wypadku w Śmiłowicach, fot. KPP Mikołów
Reklama

Mikołowscy policjanci apelują do świadków śmiertelnego w skutkach wypadku drogowego w dzielnicy Śmiłowice. W sobotę 18 września na oznakowanym przejściu dla pieszych zginęła 41-letnia kobieta. Kierowca, który ją potrącił oddalił się z miejsca wypadku. Śledczy proszą o kontakt wszystkich, którzy swoją wiedzą mogliby pomóc w identyfikacji kierującego. Wiadomo już, że poruszał się ciemną skodą fabią lub roomster.

Przypomnijmy, że do śmiertelnego wypadku na oznakowanym przejściu dla pieszych doszło po godzinie 5.00 w Mikołowie na trasie DK 44 (tuż przy skrzyżowaniu ulic: Gliwickiej, Górnośląskiej i Jesionowej). J

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, 41-letnia mieszkanka Rudy Śląskiej przechodziła przez jezdnię mimo czerwonego światła. Prowadzona przez zespół pogotowia ratunkowego reanimacja poszkodowanej nie przyniosła pozytywnego skutku i życia pieszej nie udało się uratować.

Na podstawie zabezpieczonych na miejscu śladów ustalono, że pojazd, którego kierujący potrącił kobietę, a następnie odjechał w kierunku centrum Mikołowa, to samochód osobowy koloru czarnego: skoda fabia II ( rocznik 2011-2015) lub skoda roomster (rocznik 2011-2015).

Policjanci proszą o kontakt wszystkich, którzy mają jakąkolwiek wiedzę mogącą przyczynić się do wyjaśnienia okoliczności wypadku, a przede wszystkim ustalić tożsamość kierowcy. Świadkom policja zapewnia anonimowość.

Reklama

Szczególny apel mundurowi kierują do samego kierującego, by zgłosił się do najbliższej jednostki policji i przedstawił swoją wersję zdarzenia.

Dane kontaktowe:

Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie, Wydział Kryminalny, e-mail: kryminalny@mikolow.ka.policja.gov.pl, telefon 47 85 582 80 (od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-15.30) lub 47 85 582 00 (całodobowo przez 7 dni w tygodniu). Informacje można przekazywać również poprzez numer alarmowy 112

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here