SMS Arena otwarta

0
Fot. Dominik Gajda

SMS Arena – kompleks dwóch krytych boisk piłkarskich – oficjalnie otwarto 30 września. Obiekt wybudowała Akademia Piłki Nożnej GKS Tychy wspólnie z Hotelem Aros przy ul. Oświęcimskiej.

Dwa boiska piłkarskie ze sztuczną murawą o wymiarach 20 na 40 metrów w halach łukowych, sala gimnastyczna (23 x 15 m) oraz zaplecze socjano-szatniowe (200 m kw) kosztowały ok. 3 mln zł netto. Jedną trzecią tej kwoty pochodzi ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki (program Sportowa Polska). Wykonawcą obiektu była firma Grimar SC oraz Hotel Aros SJ.

Całoroczny kompleks sportowy umożliwi profesjonalne prowadzenie treningów piłkarskich, akrobatycznych oraz zajęć wychowania fizycznego dla uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego (SMS) w godz 7.45-16.30. Szkoła mieści się w sąsiedztwie, w budynku Hotelu Aros. Natomiast od godz. 16.30 do 18.30 codziennie w halach prowadzone są zajęcia dla najmłodszych piłkarzy Akademii Piłki Nożnej w wieku od 4 do 7 lat.

– Budowa tego całorocznego obiektu przez Akademię Piłki Nożnej GKS Tychy to odwrócenie myślenia o szkoleniu piłkarskim. Chcemy, aby najlepsze obiekty były dostępne dla najmłodszych, żeby już najmniejsi adepci futbolu mogli realizować swoje pasje w profesjonalnych warunkach – mówi Sebastian Hałatek, prezes APN GKS Tychy.

W uroczystości wziął udział Tomasz Musioł, przedstawiciel marszałka województwa śląskiego Jakuba Chełstowskiego; Maciej Gramatyka, wiceprezydent Tychów ds. społecznych, radni miejscy: Anita Skapczyk i Michał Kasperczyk oraz Zenon Osiecki, współinwestor i właściciel Hotelu Aros. Zaproszenia przyjęli również przedstawiciele firm z którymi na co dzień Akademia współpracuje: Stabilio, NDI, Studio Fotograficzne FUJI.

SMS Arena została oficjalnie otwarta po piłkarsku – poprzez strzały na bramkę. Piłkę kopali: zawodnik i zarząd Akademii oraz zaproszeni goście. Uroczystość uświetniły pokazy zawodników oraz uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Były pokazy akrobatyczne na ścieżce, pokazy judo i treningu piłkarskiego.

W obiekcie odbędą się wkrótce ogólnopolskie imprezy piłkarskie dla dzieci: Akademia Cup, Zimowa Liga SMS Arena oraz dla „Czwartkowe Granie” dla seniorskich drużyn amatorskich. Popołudniami z boisk będą mogli korzystać odpłatnie dorośli amatorzy piłki nożnej.

Z okazji oddania do użytku kompleksu boisk o garść osobistych wspomnień i podziękowań pokusił się Marcin Kuśmierz, wiceprezes i dyrektor zarządzający APN GKS Tychy. Na swoim profilu społecznościowym napisał:

„20 lat temu zaczynałem z ministrantami na łące przy kościele (Chrzciciel Tychy). Potem powstawały nowe grupy i przenieśliśmy się na Czułów. Tam remontowaliśmy boisko i zaplecze, by po 10 latach doczekać się 170 zawodników, w tym reprezentantów kraju. Po kolejnych 10 latach jest 700 zawodników w Akademii i 300 uczniów w SMS Tychy”.

„Cokolwiek bym nie napisał, nie oddam słowami,  tego ile pracy zajęło przygotowanie, projektowanie, budowa, wyposażanie i sklejanie tego wszystkiego w całość. Ale jest nowy całoroczny obiekt piłkarski SMS Arena”.

„Dziękuję Panu Bogu za siły i mojej żonie i moim dzieciom, bo wiele musieli znieść w tym trudnym czasie. Dziękuję współinwestorowi panu Zenonowi Osieckiemu, bo bez jego pomocy i zaangażowania plan by się nie powiódł. Dziękuję Sebastianowi Hałatkowi za wspólną pracę przez 14 ostatnich miesięcy, aby to wybudować, współpracownikom za pilnowanie bieżących spraw, partnerom, sponsorom i wszystkim dopingującym nas podczas budowy. To była zespołowa praca. Dziękuję Witoldowi Bańce i Ministerstwu Sportu za przyznanie dofinansowania w wysokości 1/3 wartości obiektu. Niech służy jak największej liczbie młodych graczy i nie tylko… A ile by udało się zrobić, gdyby inni ludzie chcieli pomóc, a nie przeszkadzać?”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here