Spacery nad Jeziorem Paprocańskim będą dozwolone, ale…

0
Na razie obowiązuje zakaz wstępu na teren Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany; fot. AP

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tychach poinformował dzisiaj (18 kwietnia), że od 20 kwietnia otwarty zostanie Ośrodek Wypoczynkowy Paprocany tzn. że spacery nad Jeziorem Paprocańskim będą dozwolone, ale niektóre obiekty ośrodka, jak pomosty pływające, boiska sportowe, siłownia plenerowa, toalety, będą nadal zamknięte. Spacery mogą odbywać się tylko z zasłoniętymi twarzami.

W ramach obostrzeń mających skutecznie zwalczać rozprzestrzenianie się koronawirusa, Ministerstwo Zdrowia zakazało m.in. wstępu do lasów, parków, skwerów. Od poniedziałku 20 kwietnia te rygory zostaną zdjęte. Będzie znowu można spacerować po parkach i lasach.

– W związku z wprowadzeniem przez Ministerstwo Zdrowia nowych zasad bezpieczeństwa dotyczących pandemii SARS-Cov-2, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tychach informuje, że od poniedziałku 20 kwietnia zostanie otwarty Ośrodek Wypoczynkowy Paprocany – poinformował 18 kwietnia Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tychach. – Pamiętać jednak należy, że przebywanie na terenach leśnych i parkach jest możliwe tylko pod warunkiem zachowania dystansu społecznego i zasłaniania twarzy! Jednocześnie zalecamy, aby na terenie ośrodka, a także na terenach przyległych, nie przedłużać swojego pobytu.

MOSiR informuje jednak, że na ta terenie OW Paprocany nadal zamknięte pozostają: plac zabaw, siłownia plenerowa, boiska sportowo-rekreacyjne, promenada, pomosty pływające, toalety, wiaty grillowe.

(pp)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here