Misterium Bożonarodzeniowe w Woli

Spektakl i chór

0
Niespodzianką był występ chóru męskiego z towarzyszeniem młodzieżowej orkiestry dętej (fot. Renata Botor)

Baśń połączona z jasełkami, a na koniec niespodzianka – występ chóru męskiego z towarzyszeniem młodzieżowej orkiestry dętej. 20 stycznia w Zespole Szkół w Woli można było obejrzeć „Misterium Bożonarodzeniowe”.

Mroźny wigilijny wieczór. Przez miejski rynek przebiegają przechodnie, na każdego z nich czeka już jasno oświetlony dom, pachną potrawy wigilijne. Pośród tych szczęśliwych ludzi błąka się mała zziębnięta dziewczynka z koszyczkiem. Zaczepia przechodniów, oferując im zapałki. Jej smutna buzia i piękny głos nie budzą jednak niczyjego współczucia. Zaaferowani ludzie besztają małą lub ją ignorują.

Tak rozpoczyna się przedstawienie „Dziewczynka z zapałkami”, które zostało wystawione 20 stycznia w Zespole Szkół w Woli. Reżyserką i autorką scenariusza, opartego na motywach baśni H. CH. Andersena, jest Urszula Urbańczyk, nauczycielka w Zespole Szkół. Oprawę muzyczną stworzyli Katarzyna Banach i Stanisław Trembla.

W rolę Dziewczynki wcieliła się Ewelina Czop. Kornelia Szczotka zagrała Babcię, która prowadzi swą zziębniętą wnuczkę prosto do nieba (w spektaklu ciekawie zostały połączone motywy baśniowe z jasełkami).

W przedstawieniu udział wzięli: Daria Michalska, Ewelina Czop, Kornelia Szczotka, Paulina Komraus, Iza Czop, Klaudiusz Grabolus, Vanessa Kulpińska, Nicola Orędarz, Julia Słowik, Sandra Smolińska, Wiktoria Spyra, Jakub Kubeczko, Jakub Lotawiec, Jakub Sanocki, Natalia Bartas, Sandra Myalska, Weronika Smolińska, Tomasz Porczyński, Iza Hurko, Weronika Noga.

Akompaniowali: Marta Niesyto, Zuzanna Czyrwik, Marek Czyrwik, Jakub Mazur, Dawid Mazur, a także nauczyciele Artur Zakrzewski i Tomasz Baranowski. Dekorację wykonali Edward Bielenin i Andrzej Urbańczyk. W organizację przedstawienia zaangażowała się Rada Rodziców. Poczęstunek dla gości przygotowali uczniowie Technikum pod kierunkiem Leonii Szary, Barbary Cichockiej-Krawczyk, Edyty Bogusz i Lidii Germanek.

Bożonarodzeniowe przedstawienia stały się już tradycją Zespołu Szkół przy ul. Górniczej w Woli. Od wielu lat są przygotowywane z myślą o uczniach, ich rodzicach, a także babciach i dziadkach.

Niespodzianką wieczoru był występ chóru męskiego, któremu towarzyszyła orkiestra „Silenzio”. Kolędy zaśpiewali panowie: Alojzy Czyrwik, Andrzej Kempny, Stanisław Rozmus, Stanisław Opołka, Władysław Rozmus, Ludwik Kawka i Leszek Stolecki.

(r)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here