Spełnili marzenia Łukasza

0
Łukasz mógł poczuć się jak policjant; fot. KPP Mikołów
Reklama

Na rynku w Mikołowie 30 kwietnia świętowano 40. urodziny Łukasza Musiolika, cierpiącego na dziecięce porażenie mózgowe. Impreza była okazją do podsumowania akcji charytatywnej pod hasłem „40-tka Łukasza – nowy wóz”. Dzięki niej udało się kupić Łukaszowi nowy, specjalistyczny wózek. Prezent Łukaszowi sprawili też mikołowscy mundurowi, bowiem solenizant od zawsze marzył, aby zostać policjantem.

Łukasz Musiolik od urodzenia cierpi na dziecięce porażenie mózgowe. Praktycznie w pełni uzależniony jest od osób trzecich we wszystkich codziennych czynnościach takich jak: jedzenie, picie czy toaleta. Na skutek choroby, mężczyzna nie mówi i nie chodzi. Jego rodzicie poświęcili niezliczone godziny na to, aby wyćwiczyć jego stawy i mięśnie, dzięki czemu Łukasz dziś potrafi siedzieć. Łukasz posługuje się obrazkowym językiem Blissa. Jest bardzo inteligentny i dowcipny.

Od kilku miesięcy w Mikołowie trwała akcja charytatywna, której celem była zbiórka pieniędzy na nowy wózek inwalidzki, dostosowany do indywidualnych potrzeb Łukasza (jego koszt wynosi ok. 40 000 zł). Dzięki wielkim sercom mikołowian udało się zrealizować ten cel.

Łukasz od dziecka marzył, aby zostać policjantem, ale jest świadomy tego, że nigdy nie będzie to możliwe. Bardzo szanuje policjantów i docenia ich odpowiedzialną pracę, co wielokrotnie podkreśla w rozmowie z najbliższymi.

W dniu 40. urodzin Łukasza policjanci spełnili marzenie solenizanta. Choć na chwilę mógł poczuć się jak miejscowy stróż prawa. Ubrany w policyjną kamizelkę taktyczną, w obstawie mundurowych, radiowozem został przywieziony z domu na mikołowski rynek. Tam odbyła się jego impreza urodzinowa. Czekało na niego wiele atrakcji. Na imprezie obecny był m.in. nadkom. Krzysztof Skowron, komendant powiatowy policji w Mikołowie, burmistrz Mikołowa Stanisław Piechula oraz koordynatorzy zbiórki: Jolanta Sienkiewicz i Wojciech Spałek. Nie zabrakło również maskotki mikołowskiej policji – sierżanta Hektora.

Reklama

(J)

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here