Sportlandia 2018, czyli ponad 800 przedszkolaków na stadionie w Tychach

0
Balonosiatkówka - jedna z dyscyplin sportowych Sportlandii w Tychach, 8.06.2018 r. Stadion Miejski w Tychach; fot. ZB

Sportlandia 2018, czyli ponad 800 przedszkolaków na stadionie w Tychach. Dzisiaj (8.06) na Stadionie Miejskim w Tychach odbyła się Sportlandia, czyli letnia olimpiada wielobojowa przedszkolaków z województw śląskiego i małopolskiego. To, jak usłyszeliśmy, pierwsza taka olimpiada w Polsce. Zorganizowała ją Fundacja Rozwoju i Integracji Multiintegra. Patronat objął Witold Bańka, minister sportu i turystyki.

Na początku podjęto próbę pobicia przez przedszkolaków rekordu Guinnessa w kategorii największa lekcja piłki nożnej. Na murawie tyskiego stadionu ćwiczenia z piłką wykonywało ponad 800 dzieci, dotychczasowy rekord to ponad 700 uczestników lekcji piłki nożnej.

Później na specjalnie wydzielonych na murawie sektorach trwały zawody i ćwiczenia w różnych konkurencjach. Rywalizowały przedszkola śląskie z małopolskimi. Ostatecznie uznano, że pierwsza letnia olimpiada przedszkolaków w Tychach zakończyła się remisem. Wszyscy jej uczestnicy dostali medale, przedszkola – pucharki, a przedszkola z najmniejszych miejscowości tj. z Kobióra (Ślask) i Polanki Wielkiej (Małopolska) duże puchary przechodnie.

Sądząc po reakcji przedszkolaków olimpiada zakończyła się organizacyjnym sukcesem (a zapanowanie nad tym żywiołem było nie lada sztuką). Dlatego, jak poinformował Paweł Janas, prezes Fundacji Rozwoju i Integracji Multiintegra, w tym roku w Tychach zorganizowana zostanie zimowa olimpiada dla przedszkolaków. Odbędzie się, jak precyzuje współpracujący z fundacją Jarosław Gembka, na Stadionie Zimowym.

(pp)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here