Spotkanie pod chmurką i mandaty

0
fot. policja

Realia epidemii. Czterech mężczyzn spotkało się na parkingu w Bieruniu. Za złamanie całkowitego zakaz zgromadzeń wszyscy zostali ukarani mandatami.

Dyżurny bieruńskiej komendy otrzymał 26 marca zgłoszenie, że przy ul. Oświęcimskiej, na parkingu osiedlowym, zgromadziło się czterech mężczyzn. Wysłany na miejsce patrol potwierdził tę informację. Jak ustalili mundurowi, mężczyźni spotkali się w celach towarzyskich.

Stróże prawa nie znaleźli żadnych podstaw, aby w świetle nowo wprowadzonych przepisów potraktować panów ulgowo za tak nieodpowiedzialne zachowanie. Każdy z nich, za złamanie obowiązującego zakazu zgromadzeń został ukarany mandatem w wysokości 500 zł.

Przypomnijmy, że zgodnie z obowiązującymi od 25 marca przepisami – w związku z epidemią koronawirusa – do 11 kwietnia włącznie nie można swobodnie przemieszczać się poza koniecznością zrobienia zakupów, udania się do pracy, apteki czy lekarza. Ponadto w środkach transportu publicznego zajęta może być tylko połowa miejsc siedzących. Obowiązuje też całkowity zakaz zgromadzeń spotkań, imprez czy zebrań. Za wyjątkiem rodzin, po ulicach można przemieszczać się jedynie w grupie do dwóch osób.

(J), źródło: KPP Bieruń

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here