Spotkanie z Ryszardem Tarasiewiczem

0
Ryszard Tarasiewicz; fot. materiały TGS

Spotkanie z Ryszardem Tarasiewiczem. W Tyskiej Galerii Sportu (Stadion Miejski, ul. Edukacji 7) w czwartek 25 stycznia godz. 18.00 odbędzie się spotkanie z Ryszardem Tarasiewiczem, trenerem piłkarzy GKS Tychy, byłym reprezentantem Polski. 

Ryszard Tarasiewicz trenerską przygodę rozpoczynał w 2004 r. Awansował ze Śląskiem Wrocław do drugiej ligi, ale odszedł po konflikcie z właścicielem klubu. W sezonie 2006/07 prowadził II-ligową Jagiellonię Białystok, skąd został zwolniony w połowie rundy wiosennej. Na Dolny Śląsk wrócił ponownie w 2007 r. Rok później wywalczył ze Śląskiem Wrocław awans do Ekstraklasy. W kolejnych sezonach Tarasiewicz prowadził ŁKS Łódź i Pogoń Szczecin. Drużynę z Pomorza także wprowadził na najwyższy poziom rozgrywkowy.

W 2013 r. Tarasiewicz podpisał kontrakt z Zawiszą Bydgoszcz. Co ciekawe na stanowisku trenera zastąpił Jurija Szatałowa (którego zastępuje również obecnie w Tychach). W Bydgoszczy nowy szkoleniowiec GKS Tychy także wywalczył awans do Ekstraklasy, a w kolejnym sezonie zdobył pierwszy w historii klubu Puchar Polski. W kolejnych sezonach prowadził Koronę Kielce, a jego ostatnim klubem była Miedź Legnica.

Ryszard Tarasiewicz jest wychowankiem Śląska Wrocław w barwach którego rozegrał ponad 330 spotkań. Z dorobkiem 65 bramek jest trzecim najskuteczniejszym zawodnikiem w historii klubu. Po występach w Śląsku Wrocław wyjechał za granicę. Grał w szwajcarskich Neuchâtel Xamax FC i Etoile Carouge FC, francuskich AS Nancy-Lorraine, RC Lens, Besançon Racing Club oraz norweskim Sarpsborg FK. Na swoim koncie ma także występy w reprezentacji Polski. W biało-czerwonych barwach wystąpił w 58 spotkaniach w których strzelił dziewięć goli (specjalizował się w strzałach z dydtansu). W 1986 r. wystąpił na mundialu w Meksyku.

Gościem spotkania w TGS będzie również drugi trener GKS-u Tychy Waldemar Tęsiorowski, również były zawodnik Śląska Wrocław, który był już asystentem Tarasiewicza w Śląsku i Zawiszy. Spotkanie poprowadzi Piotr Zawadzki, kierownik Tyskiej Galerii Sportu. Wstęp. jest wolny.

Dodaj komentarz