Sprawa nietoperzy i ptaków. Zmiana w pilotażowym programie poprawy jakości powietrza 

0
fot. Jose Miguel Guardeno z Pixabay
Reklama

Od 16 sierpnia 2021 r. obowiązują zmiany w programie „Poprawa jakości powietrza w najbardziej zanieczyszczonych gminach – pilotaż” na terenie gminy Pszczyna.

Jak informuje Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, podobnie jak w programie „Czyste Powietrze”, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podwyższył progi dochodowe uprawniające do skorzystania z podwyższonego dofinansowania na wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej wielorodzinnych budynków mieszkalnych (od 3 do 20 lokali). Od 16 sierpnia 2021 r. dla gospodarstw jednoosobowych próg dochodowy wynosi 2189 zł (wcześniej 1960 zł – wzrost o 229 zł), a dla wieloosobowych – 1564 zł na osobę (wcześniej 1400 zł – wzrost o 164 zł).

Ponadto, jak słyszymy, w części dotyczącej wspólnot mieszkaniowych, zrezygnowano z wymogu wykonania ekspertyzy ornitologicznej i chiropterologicznej (chodzi o dokumenty dotyczące ewentualnej obecności ptaków lub ich siedlisk, a także nietoperzy) przed złożeniem wniosku o dofinansowanie. Ten wymóg ograniczał wiele wspólnot mieszkaniowych, co uniemożliwiało złożenie takiego wniosku. W przypadku tej grupy beneficjentów wspomniane ekspertyzy będą konieczne, ale dopiero na etapie złożenia wniosku o płatność. Więcej o programie przeczytać można na stronie: www.wfosigw.katowice.pl/dokumentacja-programowa.html

(pp)

Reklama
Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here