Sprzęt dla strażaków za 409 tysięcy złotych

0

Sprzęt dla strażaków za 409 tysięcy złotych. Strażacy ochotniczych jednostek straży pożarnej z gminy Bieruń otrzymali 10 listopada nowy sprzęt potrzebny do ratowania życia ludzkiego i mienia podczas pożarów, wypadków drogowych i powodzi. Kosztował 409 tys. zł.

Urzędowi Miasta udało się pozyskać na sprzęt unijną dotacje w wysokości 346 tys. zł. Resztę kwoty dołożono z budżetu gminy. Jednostki OSP w Bieruniu Starym, w Bieruniu Nowym i Czarnuchowicach wyposażono m.in. w hełmy, buty, węże, kamery termowizyjne, szelki do pracy na wysokości, piły do cięcia stropów, rolki do przemieszczania pojazdów. Wszystkie jednostki wykorzystywać będą ponadto specjalistyczną przyczepkę „Neptun”, która będzie służyć do rozsypywania piasku, jego ładowania do worków, oraz rozlewania sorbentu. To urządzenie waży 1500 kg i kosztowało 100 tys. zł. Przyczepkę można podpiąć do ciągnika i innych pojazdów. Posiada ona silnik spalinowy.

Sprzęt przekazali strażakom 10 listopada burmistrz Krystian Grzesica, wiceburmistrz Sebastian Macioł, Waldemar Prietz, naczelnik Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego UM oraz przedstawiciele radnych miejskich.

– Rada Miejska jest bardzo przychylna temu, aby nasze jednostki straży dobrze działały. Teraz będziemy się starać o zakup średniego wozu bojowego dla OSP w dzielnicy Czarnuchowice – powiedział burmistrz Grzesica.

Fot. Lech Gawin, Aleksy Michno

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here