Stadion Miejski w Tychach szósty na świecie

0
Stadion Miejski w Tychach (Fot. Jarosław Jędrysik)

W plebiscycie Stadion Roku 2015, organizowanym przez portale Stadiony.net oraz StadiumDB.com, obiekt GKS w Tychach Tychy przy ul. Edukacji zajął szóste miejsce. Tak zdecydowali w głosowaniu internauci. Wygrał meksykański stadion Estadio BBVA Bancomer.

Jak podaje portal Stadiony.net szóstą edycja plebiscytu trwała od 19 stycznia do 19 lutego br. Przez miesiąc zagłosowało 37 677 osób (każdy użytkownik mógł przyznać noty 5, 4, 3, 2 i 1 pkt., łącznie 15 punktów). Zarejestrowano głosy ze 111 krajów, a najliczniej uczestniczyli w nim internauci z Meksyku, USA, Izraela, Polski i Francji.

Tyski obiekt znalazł się w gronie 22 nominowanych aren piłkarskich z piętnastu krajów (m.in. z Holandii, Niemiec, Chin, Japonii, Meksyku i USA).
Wszystkie wybrane obiekty łączą dwie wspólne cechy – pojemności powyżej 10 000 widzów oraz pełne otwarcie stadionu w 2015 r.

Tytuł Stadionu Roku 2015 otrzymał również obiekt wybrany przez specjalnie powołane jury, w skład którego wchodzą architekci z całego świata z doświadczeniem w projektowaniu stadionów piłkarskich. Ich werdykt różnił się od głosów kibiców. Tu tyski obiekt nie znalazł się w finałowej dziesiątce. Specjaliści za najlepszy uznali Matmut Atlantique, znajdujący się w francuskim Bordeaux.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here