Starostwo: Informacja spółki to element wywierania presji

0
Starostwo Powiatowe w Pszczynie, fot. RB

Rzecznik starostwa pszczyńskiego odpowiada na informację spółki Centrum Dializa o zwolnieniach pracowników Szpitala w Pszczynie.

„W odpowiedzi na informację przesłaną w dniu dzisiejszym przez rzecznika spółki Centrum Dializa do mediów przypominamy, że powiat pszczyński zabezpieczył pracowników szpitala w umowie dzierżawy placówki, zawartej ze spółką Centrum Dializa. Jest w niej zapis zapewniający zatrudnienie pracowników przez podmiot, który poprowadzi dalej szpital.

Wszystkie podejmowane przez nas działania zmierzają w kierunku przejęcia prowadzenia działalności leczniczej od 1 lipca. Zaraz po wypowiedzeniu kontraktu przez NFZ, zwróciliśmy się do spółki z propozycją podpisania porozumienia, na mocy którego zapewnimy przejecie wszystkich pracowników szpitala oraz przystąpimy do pilnego remontu nieużywanych pięter szpitala, na które od 1 lipca mogliby zostać przeniesieni pacjenci. Po tym czasie powiat przystąpi do gruntownego remontu dolnych pięter budynku” – informuje rzecznik starostwa pszczyńskiego Marcela Grzywacz.

Jak podaje też, „od wtorku, 3 kwietnia do Starostwa Powiatowego w Pszczynie wpłynęło 146 oświadczeń pracowników szpitala, deklarujących gotowość do podjęcia pracy w szpitalu prowadzonym przez jednostkę podległą powiatowi pszczyńskiemu. Mamy też informacje od kolejnych grup pracowników, że podpisane oświadczenia zostaną do nas dostarczone w najbliższych dniach. To jednoznaczny sygnał, że wielu pracowników – mimo otrzymanych wypowiedzeń – nadal chce pracować w pszczyńskim szpitalu”. Rzecznik przy okazji przypomina adres powiatowej strony internetowej z drukiem oświadczenia.

Dalej M. Grzywacz podaje: „Dzisiejsza informacja rzecznika prasowego spółki Centrum Dializa jest elementem wywierania presji na NFZ oraz powiat pszczyński. Prosimy pracowników szpitala oraz pacjentów o zachowanie spokoju. Spółka Centrum Dializa odpowiada za sprawność działania szpitala w okresie wypowiedzenia, czyli do 30 czerwca br.”.

(r)

Czytaj także:

Informacja spółki o zwolnieniach

Powiat pszczyński chce przejąć szpital

NFZ rozwiązał umowę ze Szpitalem w Pszczynie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here